Інформація призначена тільки для фахівців сфери охорони здоров'я, осіб,
які мають вищу або середню спеціальну медичну освіту.

Підтвердіть, що Ви є фахівцем у сфері охорони здоров'я.

International journal of endocrinology 2 (26) 2010

Back to issue

Перший крок до європейських стандартів життя людей з діабетом

19 березня 2010 року компанія санофі­авентіс презентувала програму «Діабет. Допоможемо разом», метою якої є покращення якості життя людей з діабетом. Поєднуючи європейський досвід медичного обслуговування та стандарти соціальної відповідальності ЄС, у партнерстві з Асоціацією дитячих ендокринологів України, кафедрою діабетології НМАПО ім. П.Л. Шупика та Українською діабетичною федерацією, компанія санофі­авентіс започаткувала проект «Школи самоконтролю цукрового діабету», метою якого є створення стандартизованої системи навчання хворих на цукровий діабет в Україні.

Жан­Поль Шоєр, генеральний директор санофі­авентіс в Україні, зазначає: «Наша стратегічна мета — аби люди з діабетом могли жити повноцінним життям. Ми хочемо, щоб вони щодня отримували задоволення від того, що не потрібно змінювати звичайний спосіб життя залежно від лікування.

Самоконтроль — важлива складова діалогу між пацієнтом та лікарем, без якої будь­яке лікування втрачатиме свою ефективність. Саме тому ми надаємо людям з діабетом ефективний інструментарій, який дозволить їм самостійно регулювати харчування, фізичні навантаження тощо, а значить — ефективно контролювати захворювання і тим самим значно покращувати якість свого життя».

У свою чергу, Наталія Зелінська, головний дитячий ендокринолог МОЗ України, президент Асоціації дитячих ендокринологів України, підкреслила важливість школи саме для маленьких пацієнтів: «Цей проект покликаний забезпечити необхідними знаннями людей з цукровим діабетом, адже понад 50 % успіху лікування залежить від способу життя пацієнта, його режиму харчування тощо. Особливо це важливо для дітей. Саме у дитинстві ми формуємо звички, які залишаються з нами на все життя. Отримавши певні навички того, як організувати своє життя, людина з діабетом не матиме жодних перешкод у виборі професії, спілкуванні тощо. Дуже важливо, щоб навчання в школах самоконтролю було уніфікованим, щоб люди з діабетом по всій Україні мали однаковий доступ до необхідної їм інформації — до цього ми і прагнемо».

Школи для дорослих відбудуться в 11 містах України — Києві, Дніпропетровську, Харкові, Одесі, Львові, Макіївці, Сумах, Запоріжжі, Вінниці, Севастополі, Сімферополі. Протягом року в них будуть навчатися 1080 пацієнтів. Навчання у школі складатиметься з освоєння 4 модулів та триватиме 1 місяць.

Школи для дітей відкриваються у 5 містах України — Києві, Дніпропетровську, Харкові, Одесі, Львові. 60 дітей будуть навчатися у школах протягом цього року. Структура викладання також складається з модулів і триває 1 місяць. Влітку, завдяки санофі­авентіс, учні дитячих шкіл самоконтролю отримають можливість відпочити та оздоровитись у санаторіях м. Миргорода. А вже восени буде підбито перші підсумки проекту та, за необхідності, скореговано навчальну програму. Лікарі­ендокринологи зможуть пересвідчитись, як вплинуло навчання у Школах на їхніх пацієнтів: чи змінився глікемічний профіль, чи зменшились/збільшились дози інсуліну, чи не розвинулись ускладнення.


Similar articles

Authors: Ольга Трофимова, м. Москва
International journal of endocrinology 1(3) 2006
Date: 2008.02.19
Categories: Endocrinology
Sections: Medical forums

Back to issue