Інформація призначена тільки для фахівців сфери охорони здоров'я, осіб,
які мають вищу або середню спеціальну медичну освіту.

Підтвердіть, що Ви є фахівцем у сфері охорони здоров'я.

"News of medicine and pharmacy" 16 (379) 2011

Back to issue

Підбір персоналу в медичний заклад. Український досвід. Деякі висновки після «HR зустрічі при Школі охорони здоров’я»

Authors: О. Лепешина, виконавчий директор компанії «МедЕксперт»

print version

22 червня 2011 р. в рамках заходу «HR зустрічі при Школі охорони здоров’я» обговорювалася тема підбору персоналу в медичний заклад. Особливої цінності та цікавості зустрічі надало те, що доповідачем був Денис Татаркін, виконавчий директор одного з приватних київських медичних закладів (клініка «Медіком»), який особисто бере участь у процесі підбору персоналу.

Звичайно, немає сенсу переказувати доповідь, але основні акценти вважаю за потрібне зафіксувати. Я виділила такі:

1. За результативністю канали розміщення вакансій медичного закладу відрізняються для окремих груп персоналу.

Із комплексу ЗМІ для пошуку лікарів найефективніше використовувати сайти пошуку роботи з обов’язковим залученням сайту медичного центру. З інших шляхів пошуку персоналу у випадку підбору лікарів досить ефективним є шлях рекомендацій.

У процесі пошуку середнього медичного персоналу найбільш ефективними є розміщення на порталах пошуку роботи. Ця група менше за лікарів реагує на бренд медичного центру, оскільки тут основними критеріями є розташування та практичні умови роботи. Але середній медичний персонал варто залучати і через рекомендації вже працюючих.

Пошук немедичного обслуговуючого персоналу ефективно проводити через друковані спеціалізовані видання (журнали та газети вакансій). Але в групі немедичного обслуговуючого персоналу є дві окремі підгрупи, такі як касири та охоронці, до яких слід запрошувати з огляду на рекомендації довірених осіб або додатково перевіряти претендентів на посаду.

2. У зазначених вище груп персоналу є також відмінності в готовності очікувати дати виходу на роботу.

Якщо у лікарів період очікування зміни робочого місця (виходу на роботу в інший медичний заклад) може тривати до 6 місяців (наприклад, медичний заклад готується до відкриття чи проходить процес реконструкції), то середній медичний персонал зазвичай шукає нову роботу «сьогодні на завтра» (тобто претендент шукає робоче місце, де можна приступити до роботи якнайшвидше), а молодший медичний персонал та обслуговуючий немедичний персонал шукають вакансії «сьогодні на сьогодні» (наприклад, якщо санітарку не брати на роботу сьогодні, то є велика вірогідність, що завтра вона буде вже працювати в іншому місці).

3. Коефіцієнт корисної дії (ККД) у процесі набору персоналу в медичний заклад у середньому становить 3 % для лікарів та середнього медичного персоналу та 5 % для немедичного обслуговуючого персоналу. ККД наведено щодо кількості резюме, що відповідають вхідним умовам (мінімальним вимогам до претендента).

Варто окремо акцентувати увагу на питанні рекомендацій у процесі підбору персоналу. Якщо працівники медичного закладу не пропонують працювати в цьому самому закладі своїм знайомим, то слід звернути увагу на стан задоволеності персоналу роботою в такому медичному закладі. 


Similar articles

Культура поведінки  та етика взаємовідносин у роботі медичної сестри
Authors: Олена Беденко-Зваридчук, директор юридичної компанії «МедАдвокат», голова Комітету з медичного права АПУ, член Громадської ради при МОЗ України, юрист, лікар
"News of medicine and pharmacy" 9 (460) 2013
Date: 2013.06.10
Sections: Legal advice
Особливості організації і діяльності шпиталів в умовах надзвичайних ситуацій
Authors: Кочін І.В., Акулова О.М., Сидоренко П.І., Василенко В.М., Гут Т.М., Ільїна В.М., Гайволя О.О., Шило І.Ф., Трошин Д.О. ДЗ «Запорізька медична академія післядипломної освіти МОЗ України» Кіровоградський базовий медичний коледж імені Є.Й. Мухіна Комунальна установа «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Запорізької обласної ради» Навчально-методичний центр цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Запорізької області, м. Запоріжжя
"Emergency medicine" 2 (49) 2013
Date: 2013.04.10
Categories: Family medicine/Therapy, Medicine of emergency
Sections: Clinical researches
Діяльність лікувально-профілактичних установ і організація заходів щодо забезпечення безпеки при загрозах терористичних актів
Authors: Кочін І.В. — ДУ «Запорізька медична академія післядипломної освіти Міністерства охорони здоров’я України», кафедра цивільного захисту та медицини катастроф, кафедра соціальної медицини, організації і управління охороною здоров’я та медико-соціальної експертизи; Горпенко С.В. — ВАТ «Аптека низьких цін», м. Запоріжжя; Трошин Д.О., Курочка В.Л. — ДУ «Запорізька медична академія післядипломної освіти Міністерства охорони здоров’я України», кафедра цивільного захисту та медицини катастроф, кафедра соціальної медицини, організації і управління охороною здоров’я та медико-соціальної експертизи
"Emergency medicine" 4 (67) 2015
Date: 2015.07.23
Categories: Medicine of emergency
Sections: Specialist manual

Back to issue