Інформація призначена тільки для фахівців сфери охорони здоров'я, осіб,
які мають вищу або середню спеціальну медичну освіту.

Підтвердіть, що Ви є фахівцем у сфері охорони здоров'я.

"News of medicine and pharmacy" 16 (510) 2014

Back to issue

Зарплати в медичній галузі на 60–70 % нижчі, ніж у промисловості

Sections: News

print version

Статья опубликована на с. 9 (Укр.)

Під час колегії МОЗ України озвучили статистику щодо оплати праці лікарів, середнього та молодшого медперсоналу. Станом на 01.09.2014 року середня заробітна плата у медичній галузі становить 2394 грн. Таким чином, зберігається постійне відставання рівня середньої заробітної плати галузі від працівників промисловості (3868 грн) на рівні 60–70 %.

«Переконаний, що наша громада повинна відстоювати свої інтереси. Стукайте, і вам відчинять! Медичні асоціації, профспілки мають не мовчати, а консолідовано заявляти про себе. І якщо судді, податківці можуть відстоювати свої права, то чому лікарі не звертаються і не говорять вголос про свої потреби на гідні умови роботи та оплату праці», — зазначив в.о. міністра охорони здоров’я України Василь Лазоришинець.

Як зазначалося під час колегії, середня заробітна плата молодшого медперсоналу становить 1695 грн, середнього медперсоналу — 2518 грн, лікарів — 3673 грн. Нині найнижча середня заробітна плата у працівників закладів охорони здоров’я Закарпатської області (2239 грн), а найвища — у працівників м. Києва (3266 грн).

Протягом останніх років за ініціативою МОЗ України вирішено низку проблемних питань, які накопичувалися десятиліттями і стосуються оплати праці працівників галузі. Зокрема, медпрацівники первинної ланки в пілотних регіонах другий рік поспіль отримують надбавки за обсяг та якість виконаної роботи, а з жовтня 2014 року право на встановлення таких надбавок отримали медпрацівники первинної ланки на всій території України. А це підвищення заробітної платні на 40–50 %. Крім того, був підвищений рівень заробітної плати медичним працівникам спеціалізованих протитуберкульозних закладів охорони здоров’я та системи екстреної меддопомоги, медичні та фармацевтичні працівники державних та комунальних закладів отримують допомогу на оздоровлення в розмірі посадового окладу при наданні щорічної відпустки.

Завдяки цьому дещо зменшилося відставання рівня середньої заробітної плати у галузі від працівників інших бюджетних галузей. Якщо протягом 2009–2013 років рівень середньої зарплати у медичній сфері був нижчим від освітянського на 20–25 %, то у 2014 році вперше цей розрив скоротився до 11–15 %.


Similar articles

Authors: В.М. Лехан, д.м.н., проф., Дніпропетровська державна медична академія, кафедра соціальної медицини, організації та управління охороною здоров’я Г.О. Слабкий, д.м.н., проф., директор Українського інституту стратегічних досліджень МОЗ України
"News of medicine and pharmacy" Психиатрия (383) 2011 (тематический номер)
Date: 2011.09.05
Authors: В.М. Лехан, д.м.н., проф., Дніпропетровська державна медична академія, кафедра соціальної медицини, організації та управління охороною здоров’я; Г.О. Слабкий, д.м.н., проф., директор Українського інституту стратегічних досліджень МОЗ України
"News of medicine and pharmacy" 4(309) 2010
Date: 2010.08.03

Back to issue