Інформація призначена тільки для фахівців сфери охорони здоров'я, осіб,
які мають вищу або середню спеціальну медичну освіту.

Підтвердіть, що Ви є фахівцем у сфері охорони здоров'я.

"News of medicine and pharmacy" 17 (513) 2014

Back to issue

Пост-реліз V ювілейного Міжнародного медичного форуму «Інновації в медицині — здоров’я нації» Міжнародний медичний форум — знакова подія року для фахівців галузі охорони здоров’я

Статья опубликована на с. 6-7 (Мир)


14–16 жовтня 2014 року у ВЦ «КиївЕкспоПлаза» відбувся V ювілейний Міжнародний медичний форум «Інновації в медицині — здоров’я нації» — масштабний захід галузі охорони здоров’я, який щороку об’єднує потужну міждисциплінарну науково-практичну програму Міжнародного медичного конгресу, найбільші на теренах України спеціалізовані виставки — Міжнародну виставку охорони здоров’я MEDICAEXPO та Міжнародну фармацевтичну виставку PHARMAEXPO.


Колосальний інтерес з боку відвідувачів — 10 252 зареєстрованих вітчизняних та закордонних спеціалісти медичної науки та практики, високий попит на експозиційні частини Форуму — 350 компаній, широка географія учасників виставок та міжнародних спікерів — 21 країна світу, затребуваність науково-практичної та ділової програм підтвердили вагомість і значимість Міжнародного медичного форуму та дозволили стати топ-подією для лікарів, науковців, інвесторів, виробників, представників та дистриб’юторів медичного й лабораторного обладнання, інструментарію, повного спектра товарів медичного призначення, фармацевтичної продукції, словом, усіх причетних до медичної практики та науки.

Високий професійний рівень Форуму дозволив відвідувачам підвищити кваліфікацію, обмінятися досвідом, розповісти про свої здобутки, відкриття та досягнення, інноваційні методи профілактики, діагностики та лікування, що вже найближчим часом будуть впроваджуватися в практику охорони здоров’я України, перейняти міжнародний досвід, налагодити партнерські стосунки, підписати угоди міжнародного рівня, науково-освітні угоди.

Вперше Форум відбувся за підтримки Президента України Петра Порошенка та під патронатом Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я.

Офіційна підтримка Форуму — Кабінет Міністрів України, Міністерство охорони здоров’я України, Державна служба України з лікарських засобів, Київська міська державна адміністрація.

Організатори — Національна академія медичних наук України, Компанія LMT.

Проведенню Форуму сприяли 140 медичних асоціацій, 15 вищих медичних навчальних закладів, 3 академії післядипломної освіти. Інформаційну підтримку Форуму надали 180 спеціалізованих видань України, СНД та зарубіжжя, 400 спеціалізованих інтернет-ресурсів.

Привітальне слово Президента України Петра Порошенка зачитала його радник — заслужений лікар України Ольга Богомолець. Президент у своєму зверненні підкреслив, що «участь у заході закордонних і вітчизняних спеціалістів дасть змогу фахівцям охорони здоров’я підвищити свою професійну кваліфікацію, здобути сучасні знання й перейняти передовий досвід стосовно новітніх методів та засобів лікування».

Головний консультант секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я України Світлана Зброжек представила привітальне слово голови профільного Комітету ВРУ Тетяни Бахтеєвої. За словами Тетяни Бахтеєвої, проведення цьогорічного Форуму спрямовано на організацію платформи для діалогу між владою та фахівцями галузі охорони здоров’я, об’єднання зусиль лікарів, науковців, виробників лікарських засобів та всіх причетних до медичної спільноти для розвитку медицини та покращення якості надання медичних послуг в Україні.

У церемонії офіційного відкриття взяв участь в.о. міністра охорони здоров’я Василь Лазоришинець. Очільник МОЗ України зауважив, що Форум багато років поспіль дозволяє фахівцям вдосконалювати свої теоретичні та практичні знання, успішно представляти свої здобутки, саме завдяки таким заходам відбувається тісне спілкування між виробниками та практиками, впроваджуються сучасні наукові розробки, а для бізнесу це час, коли треба рухатися назустріч науці та об’єднувати свої винаходи та потенціал, щоб разом сприяти розвитку охорони здоров’я в Україні.

Голова Державної служби України з лікарських засобів Михайло Пасічник у рамках свого виступу назвав Форум «знаменною подією, яка щороку включає проведення багатьох конференцій, сприяє постійному обміну думками та дає поштовх до удосконалення галузі охорони здоров’я».

Перший віце-президент Національної академії медичних наук України Юрій Кундієв привітав присутніх із відкриттям Форуму, що, за його словами, сприяє піднесенню рівня медичної допомоги завдяки спільній праці науковців, лікарів державних установ академії та іноземних колег.

Також у церемонії офіційного відкриття взяли участь заступник міністра охорони здоров’я України Наталія Лісневська, перший заступник голови Державного агентства України з туризму та курортів Валентина Гордієнко, заступник голови місії Посольства Угорщини в Україні Ласло Пап, експерт Відділу сприяння торгівлі та інвестиціям Посольства Польщі в Україні Бартош Фурман, директори державних установ НАМН України, керівники профільних установ МОЗ України, ректори вищих медичних навчальних закладів та закладів післядипломної освіти, президенти профільних асоціацій, представники благодійних фондів, власники вітчизняних та закордонних медичних та фармацевтичних компаній.

Відкрити Міжнародну виставку медичного туризму SPA&Wellness — Healthcare Travel Expo, що проходила паралельно з Форумом, прибули Надзвичайні і Повноважні Посли Республіки Болгарія, Республіки Корея, Республіки Куба, Малайзії, Угорщини, представники торгових відділів та економічних місій інших посольств.

Три дні інтенсивного навчання

Науково-практична програма Форуму розроблена в рамках ІІІ Міжнародного медичного конгресу «Впровадження сучасних досягнень медичної науки в практику охорони здоров’я України», який внесено до «Реєстру з’їздів, конгресів, симпозіумів і науково-практичних конференцій, що проводитимуться у 2014 році, затвердженого МОЗ та НАМН України».

Унікальний міждисциплінарний формат Конгресу дав можливість реалізувати актуальну науково-практичну програму, що включала комплекс заходів: 55 симпозіумів, конференцій, круглих столів, семінарів, лекцій, 30 майстер-класів, 5 практичних шкіл. Експертами виступили 670 провідних українських та зарубіжних доповідачів з України, США, Польщі, Росії та Білорусії.

Співорганізаторами заходів стали 22 установи НАМН України, профільні заклади МОЗ України (Національний інститут раку, Державний клінічний науково-практичний центр телемедицини тощо), українські та зарубіжні медичні та фармацевтичні організації (Асоціація радіологів України, Українська асоціація фахівців ультразвукової діагностики, Асоціація кардіологів України, Асоціація серцево-судинних хірургів України, Асоціація працівників медицини невідкладних станів і медицини катастроф, Асоціація ортопедів-травматологів України, Всепольське об’єднання приватних лікарень тощо), вищі медичні навчальні заклади (НМУ ім. О.О. Богомольця, НТУУ «КПІ» тощо), заклади післядипломної освіти (НМАПО ім. П.Л. Шупика, ХМАПО, ЗМАПО).

Традиційно професійний майданчик консолідував головних лікарів приватних і державних медичних закладів України, які взяли участь у численних науково-практичних заходах Конгресу. З великим успіхом пройшла третя за рахунком практична конференція «Приватна медицина: реалії практики». Власники приватних медичних закладів, менеджери охорони здоров’я з таких широковідомих клінік та медичних центрів, як, наприклад, Eurolab, «Діла», «Добробут», «Мати і дитина», «Медлайф-Біо», «Сінево», «Оксфорд Медікал», «Шарітель» та десятки інших, отримали ефективні поради побудови вдалих бізнес-моделей від практиків приватного сектора медицини.

У рамках спеціальної програми «Організація та управління охороною здоров’я» головні позаштатні спеціалісти МОЗ України провели виїзні засідання.

Традиційно великою популярністю користувалися дні лабораторної медицини. Тільки один цей напрямок за три дні роботи Форуму зібрав понад 1600 фахівців. У рамках Конгресу флагмани лабораторної медицини з Національної медичної академії післядипломної освіти України ім. П.Л. Шупика, Всеукраїнської асоціації клінічної хімії та лабораторної медицини на чолі з Ганною Луньовою провели науково-практичну конференцію з міжнародною участю «Сьогодення та майбутнє лабораторної медицини».

Українська лабораторна школа, основними організаторами якої є НАМН України, лабораторна та метрологічна служби НАМН України, ДУ «ННЦ «Інститут кардіології імені М.Д. Стражеска НАМН України», викликала значний інтерес у відвідувачів та об’єднала численну аудиторію фахівців лабораторної медицини.

Одним із центральних напрямків роботи Конгресу стала спеціальна програма «Медицина невідкладних станів». Вперше кафедра медицини невідкладних станів і кафедра медицини катастроф НМАПО ім. П.Л. Шупика разом з Українським науково-практичним центром екстреної медичної допомоги і медицини катастроф та Асоціацією працівників медицини невідкладних станів і медицини катастроф провели симпозіум «Медицина невідкладних станів і медицина катастроф: актуальні питання». Світовий досвід спеціалісти перейняли під час майстер-класів школи екстреної медичної допомоги від авторитетних експертів сфери з профільних асоціацій та вишів, які працювали у надзвичайних ситуаціях та в зонах бойових дій. Для наближення до реальних умов використовувалися сучасні манекени та симулятори.

З новинками діагностичного обладнання можна було ознайомитися на стендах провідних компаній та в рамках спеціальної програми «Медична радіологія». 10 унікальних заходів цього напрямку дозволили ознайомитися з останніми методиками діагностики різноманітних захворювань та максимально розширити теоретичні навички.

Зокрема, Інститут ядерної медицини та променевої діагностики НАМН України провів конференцію «Актуальні проблеми ядерної медицини та променевої діагностики», приурочену 15-річчю його діяльності.

У рамках школи ультразвукової та функціональної діагностики спеціалісти отримали консультації, поради фахівців та взяли участь у тестуванні сучасної діагностичної техніки та новітнього обладнання.

Ініціатором проведення спеціальної програми «Онкологія» стали провідні вітчизняні онкологи з Національного інституту раку. На професійному майданчику в рамках науково-практичних заходів фахівці обговорювали інноваційні технології променевих методів дослідження в онкології та сучасні підходи до діагностики та лікування злоякісних пухлин.

Напрямок «Кардіологія» цього року розширився. Відомі та визнані вітчизняні кардіологи радо запропонували до уваги широкого загалу свої відкриття в рамках Української кардіологічної школи імені М.Д. Стражеска «Проблеми коморбідності в кардіології» та конференції, присвяченої новітнім технологіям у діагностиці та лікуванню пацієнтів із серцево-судинними захворюваннями, організованої Національним інститутом серцево-судинної хірургії ім. М.М. Амосова НАМН України.

Українська школа медсестринства знову зібрала повні зали спеціалістів сестринської справи, які у рамках низки майстер-класів отримали кваліфіковані поради експертів із догляду за пацієнтами.

Серед інших тематичних напрямків Конгресу — терапія, алергологія, анестезіологія, гастроентерологія, геріатрія, ендокринологія, ендоскопія, імунологія, інфекційні та неінфекційні хвороби, неврологія, нефрологія, урологія, пульмонологія, функціональна діагностика, фізіотерапія та реабілітація, сімейна медицина, хірургія та нейрохірургія, ортопедія та травматологія, гематологія та трансфузіологія, педіатрія, акушерство та гінекологія, епідеміологія, вірусологія, біомедична інженерія, дерматовенерологія тощо.

Інноваційні технології в медицині на перетині науки, техніки і бізнесу

Передові медичні технології — один із ключових факторів ефективності системи охорони здоров’я. Це сьогодні ще раз підтвердили учасники найбільшої в Україні Міжнародної виставки охорони здоров’я MEDICAEXPO та Міжнародної фармацевтичної виставки PHARMAEXPO. Комплексний підхід в організації медичного Форуму дозволяє цілісно об’єднати здобутки та зусилля науки та бізнесу для удосконалення профілактики, діагностики та лікування захворювань XXІ століття, сприяє підвищенню рівня оснащення вітчизняних лікувальних та профілактичних установ, що в результаті впливає на поліпшення якості медичного обслуговування.

Завдяки численним можливостям Форуму в експозиційній частині було представлено 400 торгових марок, 350 учасників з України, США, Польщі, Чехії, Німеччини, Росії, Франції, Швейцарії, Італії, Китаю та інших країн, ставши експонентами, змогли окреслити перспективи розвитку галузі на наступний рік та укласти взаємовигідні контракти.

Генеральний партнер виставки — Toshiba Corporation.

Партнери: UMT+, «Мед Ексім», «Поліпромсинтез», Intero, «Протек Солюшнз Україна», «Хімлаборреактив», «ALT Україна», Емсіmed, Аmed, «Експерт», «Сінево Україна», «Укр Діагностика».

Компанія UMT+, провідний постачальник медичного обладнання в Україні і генеральний дистриб’ютор Toshiba, ознайомила з останніми новинками та провела майстер-клас з демонстрацією можливостей представлених апаратів від світових лідерів: Toshiba, Hologic, Accuray, Mediso, Intermedical, Elekta.

Компанія «Мед Ексім», що в Україні представляє низку компаній зі світовим ім’ям — Esaote, Medispeс, Asclepion Laser Technologies, BeamMed, Сivco, презентувала комплексні рішення з оснащення професійним обладнанням медичних закладів різного профілю.

На стенді компанії «Протек Солюшнз Україна» спеціалісти змогли ознайомитися з комплексними рішеннями забезпечення лабораторним обладнанням, обладнанням для ультразвукової діагностики, медичними ліжками, витратними матеріалами та реагентами.

Постійний учасник заходу — компанія «Хімлаборреактив» представила весь необхідний асортимент продукції для медичних лабораторій.

Біохімічні аналізатори та реагенти, гематологічні аналізатори та реагенти, аналізатори газів та електролітів крові, тест-смужки, імуноферментні аналізатори, портативні ультразвукові сканери, програмне забезпечення для УЗ-сканерів, дозатори й багато іншого продемонстрували та надали консультації експерти із загальновідомої компанії «Інтермедика».

- Серед нових учасників Форуму:

«Нова медична група», «Інвасервіс», «Прем’єр-Дентал», «Юнітранс-ЮА», «Алві-Лайн», «ВСМ Україна», ВКФ «Cтоматолог-Ж», «Медгарант», IMG (Integrated Medical Group), «Лідомед Біо», Takeda, «Медкосвісс», «Ай Сі Еф Україна», «Бемер Україна», Amoena Medizin-Orthopadie-Technik GmbH, «ОСД Східна Європа», «АФС Медицинтехнік», «Кардіоком (RCLIN)» та багато інших.

- Постійні учасники Форуму:

«Модем 1», «Лабікс», «Медіст», «Вектор-Бест-Україна», «Медігран», «Укртелемед», «Авіс-Мед», НВО «Практика», «Діамеб», «Медімекс-Україна», «Віола-Медтехніка», НВЛ «Гранум», «БТЛ-Україна», «Медтехніка-Дент», BIO-RAD, «Рош Діагностікс», «Терра-Мед», НВФ «Сіместа-Ваал», «БМТ УА», «Авантіс-ЛК», «Лабвіта», «ТехМедКонтракт», «Хема», «Біо Тест Мед», «Теспро», МК «Квертімед-Україна», Київське виробниче об’єднання «Медапаратура» (КВОМА), «БіоЛайн Україна», «Оніко», «Профімед-Сервіс», «Волес», Група компаній «Сканер», «Медіком-Україна», «Медрам», «Мібе Україна» («Дермафарм»), «Здраво», «Натурлайф», Українська академія біологічної медицини, фармацевтична фабрика «Здоров’я» та сотні інших.

У рамках виставок MEDICAEXPO і PHARMAEXPO успішно реалізувався діловий пакет пропозицій — BusinessPoint та Buyers program. Учасники та відвідувачі провели заплановані бізнес-зустрічі, на яких змогли домовитися про закупівлю, постачання обладнання чи інших товарів, обговорили майбутні спільні проекти.

Медичний туризм стирає кордони для пацієнтів

Одночасно з Форумом відбулася ІІІ Міжнародна виставка медичного туризму, SPA&Wellness — Healthcare Travel Expo, орієнтована на практику надання високоякісних медичних послуг на території України та за її межами. Участь у заході взяли 96 учасників. У рамках виставки були представлені національні експозиції Польщі, Туреччини, Угорщини, а також провідні клініки, медичні та реабілітаційні центри, санаторно-курортні заклади, SPA&Wellness курорти Австрії, Ізраїлю, Іспанії, Литви, Малайзії, Словаччини, Словенії, України, Фінляндії, Таїланду.

Виставка пройшла за підтримки Комітету Верховної Ради України з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту і туризму, МОЗ України, Державного агентства України з туризму та курортів, НАМН України.

За сприяння: інформаційного бюро «Угорський туризм», Польської туристичної організації, представництва CzechTourism в Україні, Посольства Малайзії в Україні, торгового відділу Посольства Австрії — Advantage Austria, Торгово-промислової палати Куби, Посольства Словацької Республіки в Україні.

Міжнародні партнери: Turkel Fair Organization Inc, Atlas Business Service Ltd, Intersana.

Залучаючи все більше зацікавлених людей у новому напрямі — медичному туризмі, за словами постійних відвідувачів, виставка цього року розширилася й консолідувала фахівців медичного туризму, індустрії охорони здоров’я, керівників профільних відомств, представників посольств, місцевих, регіональних та міжнародних асоціацій та організацій, представників міжнародних клінік, реабілітаційних центрів, SPA&Wellness курортів.

Уперше відбувся захід щодо українсько-польської співпраці та реалізації програми «Пацієнт без кордонів» — круглий стіл «Польсько-українське співробітництво у сфері медичного туризму: перспективи та ризики», участь у якому взяли фахівці Всепольського об’єднання приватних лікарень, представники посольства Польщі в Україні та ін. У рамках цього заходу обговорювався візовий режим для українських пацієнтів. Серед широкого кола тем живих дискусій — проблематика співробітництва з українськими партнерами в контексті змін системи охорони здоров’я України, медичні потреби українського ринку, польське страхування для забезпечення пацієнтів можливостями діагностики та лікування в Польщі. Також учасники круглого столу дізналися про можливості підвищення кваліфікації лікарів у Польщі, переваги польських медичних центрів, обговорили специфіку співробітництва між українськими та польськими посередниками, постачальниками медичних послуг та ін. Організатори заходу — Всепольське об’єднання приватних лікарень, Atlas Business Service Ltd, Компанія LMT.

Партнерами круглого столу виступили відділ сприяння торгівлі та інвестиціям Посольства Республіки Польща у Києві.

Семінар-тренінг «Ви досі чекаєте пацієнтів?», що організувала Компанія MEDWIO, дозволив початківцям в медичному туризмі дізнатися про секрети ефективної роботи медичного закладу та пошуку пацієнтів.

Відома турецька клініка Liv Hospital провела круглий стіл «Мінімально інвазивна радикальна хірургія передміхурової залози з використанням робота Да Вінчі (da Vinci)». Програма круглого столу включала майстер-клас, обговорення актуальних та проблемних питань. Захід закінчився врученням 5 путівок в Туреччину на навчання для лікарів-урологів.

За три дні роботи Міжнародного медичного форуму, його спеціалізованих виставок та Міжнародної виставки медичного туризму SPA&Wellness — Healthcare Travel Expо завдяки насиченим науково-практичним та бізнес-програмам було проведено багато професійних зустрічей, переговорів, представлено відкриття, фахівці галузі охорони здоров’я підбили попередні підсумки роботи, продемонстрували досягнення медицини, окреслили перспективи розвитку галузі охорони здоров’я. Форум створив нові можливості та дав імпульс для просування та впровадження інноваційних технологій в практику охорони здоров’я.

Наступний VI Міжнародний медичний форум та IV Міжнародна виставка медичного туризму Spa&Wellness — Healthcare Travel Expo відбудуться 15–17 квітня 2015 року у ВЦ «КиївЕкспоПлаза», м. Київ, вул. Салютна, 2б.

 

Додаткова інформація

Прес-служба Форуму:

тел.: +380 (44) 526–90–25,

+380 (93) 907–14–50;

pr@medforum.in.ua

www.medforum.in.ua

www.htexpo.com.ua 


Similar articles


Back to issue