Інформація призначена тільки для фахівців сфери охорони здоров'я, осіб,
які мають вищу або середню спеціальну медичну освіту.

Підтвердіть, що Ви є фахівцем у сфері охорони здоров'я.

International neurological journal 1 (79) 2016

Back to issue

List of Rare (Orphan) Diseases Which Cause Reduction of Lifespan or Disablement of the Patients and Are Treated by Acknowledged Therapeutic Methods

Статтю опубліковано на с. 138-144

 


Шановні неврологи!

Ви звернули увагу, що в номерах «Міжнародного неврологічного журналу» 2015 року рубрика «Орфанні хвороби» заповнена описами клінічних випадків, які ми продовжуємо отримувати. Тема актуальна.
Уважно ознайомившись із переліком основних орфанних захворювань, опублікованих в Наказі МОЗ України (у новій редакції), на підставі попередніх багаторічних спостережень ми дійшли висновку, що ці захворювання майже в 75 % (!) випадків дебютують симптоматикою патології нервової системи, і тільки потім встановлюється первинний діагноз. Ці ж дані були оприлюднені на конференції, що відбулася 02.12.2010 року в Європарламенті (Брюссель). Результатом роботи конференції стало ухвалення «Декларації про рідкісні неврологічні захворювання дитячого віку». У резюме документа рекомендований єдиний діагностичний підхід представників різних педіатричних спеціальностей.
Шановні дитячі неврологи! Уважно вивчіть даний перелік, перегляньте літературу за цими захворюваннями і подумайте про контингент хворих дітей, які приходять до вас на прийом.
Головний редактор професор С.К. Євтушенко

 

Затверджено
Наказ Міністерства охорони здоров’я України від 27 жовтня 2014 року № 778
Зареєстровано в Міністерстві юстиції 13 листопада 2014 року за № 1439/26216
 
 
В.о. директора Медичного департаменту В. Кравченко

Similar articles


Back to issue