Інформація призначена тільки для фахівців сфери охорони здоров'я, осіб,
які мають вищу або середню спеціальну медичну освіту.


Підтвердіть, що Ви є фахівцем у сфері охорони здоров'я.

 

"Emergency medicine" 4 (75) 2016

Back to issue

Розлади дихання уві сні у вагітних з метаболічним синдромом

Authors: Тітов І.І., Орищак І.К., Голуб В.В., Венгрович В.В., Негребецький А.І.
Івано-Франківський національний медичний університет, м. Івано-Франківськ, Україна
Івано-Франківський міський пологовий будинок, м. Івано-Франківськ, Україна

Sections: Medical forums

print version

Мета: встановити частоту та види дихальних розладів уві сні в жінок за різних термінів вагітності з ознаками метаболічного синдрому. 
Матеріали та методи. Обстежено 108 жінок, яким проведено стаціонарне лікування у міському пологовому будинку через ознаки ЗВУР плода. Скринінгову діагностику здійснювали апаратом Somno Chekmicro (Weinmann, Німеччина). Контролювали потік повітря у верхніх дихальних шляхах, ЧД, ЧСС, SpO2, адекватність альвеолярної вентиляції оцінювали методом капнометрії (PetCO2).
Результати та обговорення. У 41 (38 %) серед обстежених вагітних жінок з метаболічним синдромом виявлені анамнестичні та об’єктивні дані, що дозволили запідозрити розлади дихання уві сні (хропіння, надмірна маса тіла, денна сонливість). Під час «діагностичної ночі» у 36 жінок (33,3 %) підтверджено діагноз обструктивного апное уві сні, у 8 (22,2 %) з яких обструктивні розлади дихання кореговано положенням у ліжку, спеціальними подушками, зміною режиму дня та сну. У 28 (77,7 %) застосовано CPAP-терапію респіратором Somnobalance Auto (Weinmann, Німеччина), що виявилася успішною в усіх обстежених жінок (припинення хропіння, усунення фрагментації сну, мінімізація епізодів апное/гіпопное), проте для 6 (21,4 %) вагітних жінок CPAP-терапія виявилася неприйнятною через незручності з маскою, її фіксаторами та відтисками на обличчі контуру маски тощо. Носові маски обрали 17 (60,7 %) жінок і 11 (39,3 %) — лицеві. Недостатність зволоження повітряної суміші відзначили 5 (17,8 %) обстежених.
Висновки. Нічні розлади дихання уві сні викликають серйозну системну гіпоксемію, загрожують не лише вагітній жінці, а є одним із загрозливих і сприятливих чинників, який вкрай негативно впливає на внутрішньоутробний розвиток плода. З прогресуванням вагітності наявні розлади дихання уві сні посилюються. CPAP-терапія — немедикаментозний метод лікування, ліквідує епізоди обструктивного апное/гіпопное уві сні, нормалізує структуру сну і створює сприятливий фон для успішного завершення вагітності.

Similar articles

Можливості діагностики синдрому обструктивного апное сну за допомогою портативних моніторів
Authors: Сіренко Ю.М., Крушинська Н.А., Сидоренко П.І., Поліщук С.А. — ДУ «ННЦ «Інститут кардіології ім. акад. М.Д. Стражеска» НАМН України; Погорецький Ю.Н. — Лабораторія сну «УкрТелеМед», м. Київ
"Hypertension" 1 (39) 2015
Date: 2015.05.28
Categories: Cardiology
Sections: Clinical researches
Authors: Візір В.А., Садомов А.С., Запорізький державний медичний університет
"Hypertension" 6 (8) 2009
Date: 2010.06.23
Categories: Family medicine/Therapy, Cardiology, Therapy
Arterial hypertension, obstructive sleep apnea  and cardiovascular risk
Authors: Сіренко Ю.М.(1), Крушинська Н.А.(2), Рековець О.Л.(1)
(1) — ДУ «ННЦ «Інститут кардіології імені акад. М.Д. Стражеска» НАМН України», м. Київ, Україна
(2) — Національний медичний університет імені О.О. Богомольця, м. Київ, Україна

"Hypertension" №1 (57), 2018
Date: 2018.03.28
Categories: Cardiology
Sections: Clinical researches

Back to issue