Інформація призначена тільки для фахівців сфери охорони здоров'я, осіб,
які мають вищу або середню спеціальну медичну освіту.

Підтвердіть, що Ви є фахівцем у сфері охорони здоров'я.

Застосування магнітолазерної терапії в умовах амбулаторного лікування пацієнтів із хронічною судинно-мозковою недостатністю

Авторы: Сіделковський О.Л., Овсянніков О.А.
Клініка сучасної неврології «Аксімед», м. Київ

Разделы: Школа Аксимед

Версия для печати

Зростання захворюваності на цереброваскулярну патологію призводить до інвалідизації, значної втрати працездатності та зниження якості життя. Це обумовлює необхідність застосування комплексу засобів лікування судинно-мозкових розладів, в тому числі немедикаментозних, що доповнюють ефективність фармакотерапії. Зокрема, набуває актуальності метод поєднаної дії магнітного поля та лазерного випромінювання — магнітолазерна терапія (МЛТ), що чинить вазоактивну та антигіпоксичну дію, поліпшує реологічні властивості крові.

На базі денного стаціонару спеціалізованої неврологічної клініки «Аксімед» обстежені та проліковані 64 пацієнти з хронічною церебральною ішемією на тлі церебрального атеросклерозу й артеріальної гіпертензії. Клінічні прояви хвороби були представлені вестибулоатактичним синдромом (100 %), когнітивною дисфункцією (62,6 %) та екстрапірамідними розладами (41,2 %). Усіх пацієнтів розподілено на дві групи: I група — 31 пацієнт отримував уніфіковану інфузійну метаболічну терапію; II група —33 хворі, крім вищевказаної терапії, отримували 10-денний курс МЛТ на шийно-потиличну ділянку із щільністю лазерного випромінювання 10 мВт/см2 та напруженням магнітного поля 20 мТл. У 1-шу та 10-ту добу амбулаторного лікування в пацієнтів оцінювали ступінь неврологічного дефіциту за шкалою Бартел та стан когнітивних функцій за шкалою MMSE.

Результати оцінки ефективності лікувального процесу засвідчили вірогідне зменшення неврологічного дефіциту на 10,2 % (атаксія, прояви судинного паркінсонізму), когнітивних розладів — на 7,4 %, зростання сумарного бала не менше двох одиниць за шкалами Бартел та MMSE у пацієнтів ІІ групи.

Таким чином, застосування методу МЛТ є ефективним у лікуванні хронічної судинно-мозкової недостатності, його доцільно включати в комплексну терапію цереброваскулярних хвороб.