Інформація призначена тільки для фахівців сфери охорони здоров'я, осіб,
які мають вищу або середню спеціальну медичну освіту.


Підтвердіть, що Ви є фахівцем у сфері охорони здоров'я.

 

Журнал «Почки» Том 6, №3, 2017

Вернуться к номеру

Пам’ятка пацієнтові Яку масу тіла бажано мати при хронічній хворобі нирок?

Згідно з даними Міністерства охорони здоров’я, в Україні надмірну масу тіла мають 64 % дорослого населення, а ожиріння — близько 64 %. Надмірну масу тіла класифікують за індексом маси тіла (ІМТ), який розраховують як відношення маси тіла до росту у квадраті. У нормі ІМТ становить 19–24,9, надмірна маса тіла — 25–29,9, ожиріння — 30 і вище. Експерти Всесвітньої організації охорони здоров’я визначають ожиріння як наявність у людини аномальних і надмірних жирових відкладень, що можуть заподіяти шкоду здоров’ю. 
Проте люди старшого віку із надмірною масою тіла і, зокрема, із хронічною хворобою нирок, незважаючи на підвищені серцево-судинні ризики, живуть довше, ніж ті, які мають меншу масу. 
Виміряйте свій ІМС: 
— якщо ІМТ менше 19 — проконсультуйтесь із нефрологом і дієтологом щодо покращення свого харчування. Не забувайте про щоденне вживання яєць, молочних продуктів і фруктів, можливо, слід додати до раціону соєві продукти та водорозчинні вітаміни;
— ІМТ 19–24,9 — ваше харчування збалансоване за кількістю та калорійністю. Зверніть увагу на щоденне вживання фруктів;
— ІМТ 25–29,9 — ваше харчування майже збалансоване, хоча дещо перевищує потреби. Зверніть увагу, що останній прийом їжі не бажаний після 18-ї години, не повинен включати білки тваринного походження, які знаходяться у молочних продуктах, та фрукти. Повинно бути щоденне випорожнення кишечника; 
— ІМТ понад 30 — проконсультуйтесь із нефрологом і дієтологом щодо харчування для зменшення маси тіла. Зверніть увагу, що останній прийом їжі не бажаний після 18-ї години, не повинен включати білки тваринного походження, які знаходяться у молочних продуктах, та фрукти. Повинно бути щоденне випорожнення кишечника. Слід впевнитись, що у вас немає набряків і нормальний рівень глюкози у крові. 
Щоденно контролюйте масу тіла зранку після сну, ІМТ — один раз на квартал.
 
Підготував: проф. Д. Іванов

Похожие статьи

Модифікація способу життя  та дієтичне харчування хворих  на артеріальну гіпертензію у поєднанні  з цукровим діабетом: рекомендації європейських консенсусів  та реалії життя (огляд літератури)
Авторы: Милославський Д.К., Коваль С.М., Снігурська І.О., Старченко Т.Г., Божко В.В., Юшко К.О., Щенявська О.М.
ДУ «Національний інститут терапії імені Л.Т. Малої НАМН України», м. Харків, Україна

Газета «Новости медицины и фармации» №11 (663), 2018
Дата: 2018.10.26
Разделы: Справочник специалиста
Авторы: Hainer Voejtech, Інститут ендокринології, Центр з проблем ожиріння, Прага, Чеська Республіка
Журнал «Внутренняя медицина» 4(16)-2009
Дата: 2010.05.08
Рубрики: Семейная медицина/Терапия, Терапия

Вернуться к номеру