Інформація призначена тільки для фахівців сфери охорони здоров'я, осіб,
які мають вищу або середню спеціальну медичну освіту.


Підтвердіть, що Ви є фахівцем у сфері охорони здоров'я.

Чим небезпечна мігрень

Сама по собі мігрень не є небезпечною для життя людини, тому що вона не викликає порушень в роботі або будові нервової системи. Однак якщо напади трапляються дуже часто або тривалі, можна говорити про хронічну мігрень, що істотно знижує якість життя людини і порушує її соціальну активність, робить неможливою професійну діяльність. Також мігрень може мати ускладнення.

Мігренозний статус

Якщо напад триває більше трьох діб або напади з'являються занадто часто (з перервою на добу і менше) і тривають більше 4–6 годин, супроводжуються блюванням і судомами, цей стан називають мігренозним статусом (за аналогією з епілептичним статусом). Такий стан вимагає термінової госпіталізації.

Мігренозний інсульт

Катастрофічна форма мігрені. На тлі нападу мігрені то з'являються, то зникають симптоми інсульту. На КТ реєструються зміни в головному мозку, характерні для ішемічного інсульту.

Персистуюча аура

Хворий протягом декількох днів відчуває порушення в роботі органів чуття (візуальні ефекти, нюхові галюцинації, «мурашки» на шкірі), що свідчить про тривалу гіпоксію головного мозку. Інфаркт мозку і смерть нервових клітин не настають, але страждає мозкове живлення, що також негативно позначається на нервовому здоров'ї людини.

Епілептичний напад

Епілептичний і мігренозний напади мають схожу структуру: провісники, ауру тощо. Ці два захворювання нерідко йдуть в парі, мігрень може виступати як передвісник епілептичного нападу або провокувати його.

Лікування головного болю мігренозного характеру

Лікування хронічної мігрені зазвичай проводиться в домашніх умовах під керівництвом лікаря-невролога. Проте в разі тяжких нападів, настання мігренозного статусу та інших ускладнень показана госпіталізація і лікування в неврологічному стаціонарі. В поодиноких випадках може знадобитися хірургічне втручання.

Оскільки поза нападом у хворого зазвичай не реєструється жодних неврологічних порушень, лікувальні заходи спрямовані на пригнічення нападу, зняття специфічної симптоматики і загальне зміцнення організму.Similar articles

Authors: Поліщук В.А., Свістільнік Р.В., Яцковська З.П. Старокостянтинівська ЦРЛ, Хмельницька область Військовий шпиталь, м. Старокостянтинів
"Emergency medicine" 3(34) 2011
Date: 2011.06.16
Categories: Family medicine/Therapy, Medicine of emergency
The Causes, Manifestations, Complications (Stroke, Status), Treatment and Prevention of Migraine
Authors: Oros M.M., Lutz V.V., Mytsak Kh.V., Mykhailov R.V. - Uzhhorod National University, Uzhhorod, Ukraine; Mukachevo Central District Hospital, Mukachevo, Ukraine
International neurological journal 2 (80) 2016
Date: 2016.06.08
Categories: Neurology
Sections: Specialist manual
Абдомінальна мігрень у дітей.  Уявлення про захворювання та можливості лікування хворих
Authors: Пипа Л.В., Поліщук В.А., Свістільнік Р.В. Вінницький національний медичний університет ім. М.І. Пирогова Старокостянтинівська центральна районна лікарня, Хмельницька область
"Child`s Health" 7 (34) 2011
Date: 2013.01.03
Categories: Pediatrics/Neonatology
Authors: Шевага В.М., Паєнок А.В., Задорожна Б.В., Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького
International neurological journal 2(2) 2005
Date: 2008.05.26
Categories: Neurology
Sections: Clinical researches