Інформація призначена тільки для фахівців сфери охорони здоров'я, осіб,
які мають вищу або середню спеціальну медичну освіту.

Підтвердіть, що Ви є фахівцем у сфері охорони здоров'я.

Симптоми, з якими треба звертатися до невролога

Неврологія — це розділ медицини, що вивчає нервову систему: її будову, функції, норму і патологію, вплив на інші органи, методи лікування. Неврологія тісно пов’язана з багатьма дисциплінами в медицині, наприклад анатомією, фізіологією, нейрогенетикою, ангіологією, психіатрією. Також неврологією називають будь-які захворювання нервової системи.

Неврологічні захворювання — одна з найпоширеніших категорій хвороб у світі. Неврологічні недуги можуть розвинутися в будь-якому віці, навіть ще в утробі. А з віком (в міру впливу несприятливих факторів життя та праці, через вікові зміни або внаслідок травми) поширеність цих захворювань тільки збільшується.

Особливість неврологічних станів полягає в тому, що нервами пронизане все людське тіло, відповідно, больовий синдром або порушення функцій може відбутися абсолютно в будь-якому місці. Проте можна перерахувати типові скарги при неврології:

— запаморочення;
— шум у вухах;
головний біль;
— загальна слабкість і швидка стомлюваність;
— порушення сну;
— порушення апетиту;
— оніміння різних частин тіла;
— судоми;
— болі в шиї, грудній клітці та ребрах, попереку, сідницях;
— тремор різних частин тіла;
— парези або паралічі;
— порушення сприйняття;
— порушення свідомості;
— порушення уваги і пам’яті;
— порушення мовлення;
— підвищена тривожність, нав’язливі думки;
— запальність, дратівливість;
— плаксивість і почуття приреченості;
— апатія і байдуже ставлення до всього.

Нерідко в неврології реєструють і неспецифічні симптоми: болі в серці, суглобах, порушення роботи шлунково-кишкового тракту (болі в шлунку, нудота і блювання, нервова діарея), напружене і важке дихання, втрата голосу. Ці симптоми носять більше психосоматичний характер і часто потребують лікування не у невролога, а у психотерапевта або психіатра.