Інформація призначена тільки для фахівців сфери охорони здоров'я, осіб,
які мають вищу або середню спеціальну медичну освіту.

Підтвердіть, що Ви є фахівцем у сфері охорони здоров'я.

Як проходить консультативний прийом у терапевта?

Перший етап первинної консультації терапевта полягає в реєстрації скарг пацієнта: де і як болить (або зазначається будь-який інший вид неприємних відчуттів), як довго, з якою періодичністю, за яких обставин відчуття з'явилися вперше, в яких умовах вщухають і, навпаки, загострюються. Далі лікар уточнює:

  • які взагалі скарги по здоров'ю є у пацієнта;
  • які є діагностовані хронічні захворювання;
  • випадки гострих станів, які не перейшли в хронічну форму;
  • випадки травм і оперативного втручання;
  • які хвороби діагностовано у найближчих родичів;
  • чи приймає хворий будь-які лікарські препарати постійно;
  • який спосіб життя веде.

Наступний етап — діагностичний: огляд шкірних покривів та видимих слизових, вимірювання температури, артеріального тиску, пульсу, частоти дихання, реєстрація інших об'єктивних даних (набряк суглобів, варикозне розширення вен, викривлення постави тощо). Якщо отриманих даних вистачає для постановки діагнозу, терапевт призначає лікування і дату наступного візиту.

Якщо ж наявних даних недостатньо, а захворювання явно виходить за рамки компетенції терапевта, він призначає додаткові аналізи (УЗД, ЕКГ, рентгенографію, лабораторні дослідження крові та інші) і дає направлення до вузького спеціаліста, в чиїй компетенції знаходиться передбачуване захворювання. На цьому допомога терапевта закінчена.

Однак не варто розуміти роботу цього лікаря лише як первинну консультацію для подальшого направлення до невролога, гастроентеролога або нефролога. Важливо вибрати свого постійного терапевта (бажано навіть сімейного лікаря), який буде мати інформацію про всі захворювання конкретного пацієнта і сім'ї, динаміку показань різних досліджень, про препарати, які пацієнту коли-небудь призначали, спадкову обтяженість. Саме терапевт контролює своєчасне проходження диспансерних оглядів хронічними хворими, проводить заходи щодо вакцинації та дегельмінтизації своїх пацієнтів, нагадує про профілактичні заходи і користь здорового способу життя.Similar articles

Conceptual basis of aid for children with disability
Authors: Мартинюк В.Ю.
ДЗ «Український медичний центр реабілітації дітей з органічним ураженням нервової системи Міністерства охорони здоров’я України», м. Київ, Україна

International neurological journal №1 (103), 2019
Date: 2019.03.28
Categories: Neurology
Sections: Clinical researches