Інформація призначена тільки для фахівців сфери охорони здоров'я, осіб,
які мають вищу або середню спеціальну медичну освіту.

Підтвердіть, що Ви є фахівцем у сфері охорони здоров'я.

"News of medicine and pharmacy" №1 (639), 2018

Back to issue

EVIDAS-2017 Вітамін D: мінімум, максимум, оптимум


Summary

21–22 вересня 2017 року у Варшаві відбулася третя науково-практична конференція Європейської асоціації з вивчення вітаміну D (EVIDAS) «Вітамін D: мінімум, максимум, оптимум» за участю відомих експертів із багатьох країн Європи та світу.
Відкриваючи конференцію, голова EVIDAS професор P. Pludowsky (м. Варшава, Польща) торкнувся питань поширеності дефіциту та недостатності вітаміну D у населення різних країн Європи та впливу статусу вітаміну D в організмі на розвиток різних системних захворювань.
Зірковим гостем конференції був світовий експерт з вітаміну D професор М. Holick (медичний центр Бостонського університету, США). У своїй лекції він зупинився на характеристиці шляхів надходження вітаміну D в організм людини, підкресливши роль сонячного випромінювання та прийому профілактичних доз препаратів вітаміну D. Було приділено увагу ролі вітаміну D при таких захворюваннях, як розсіяний склероз, ревматоїдний артрит, цукровий діабет, гострі респіраторні захворювання.
Українські науковці є постійними учасниками міжнародних конференцій, що організовує EVIDAS. Але цьогорічна конференція ознаменувалася для української медичної спільноти визначним кроком — у рамках першого дня роботи було проведено сателітний симпозіум українського підрозділу EVIDAS під керівництвом професора В.В. Поворознюка, на якому українські експерти з вивчення вітаміну D навели результати досліджень, проведених в Україні. Доповіді були представлені англійською мовою. Ключові позиції, які було висвітлено в них, викладені в цьому огляді.


For the full article you need to subscribe to the magazine.


Similar articles


Back to issue