Інформація призначена тільки для фахівців сфери охорони здоров'я, осіб,
які мають вищу або середню спеціальну медичну освіту.

Підтвердіть, що Ви є фахівцем у сфері охорони здоров'я.

Невринома слухового нерва

Невринома (інші назви — шваннома, шванногліома, периневральна лімфобластома, лемобластома, неврилемома) — це доброякісна пухлина, що розвивається з нервових клітин і, відповідно, зростає на нерві. Невринома слухового нерва зазвичай розвивається на вестибулярній гілці слухового нерва, рідше — на завитковій.

На частку захворювання припадає 11–12 % від усіх випадків внутрішньочерепних пухлин. Найчастіше розвивається у віці 30–50 років й уражає переважно жінок. Невринома слухового нерва в дітей до статевого дозрівання не зустрічається, або такі випадки виняткові.

Точних даних про причини, що провокують розвиток пухлини, немає, проте відомо, що невринома — це ознака такого спадкового захворювання, як нейрофіброматоз. Ця хвороба виражається у формуванні доброякісних пухлин з оболонок нервів, а тому може розвинутися в абсолютно будь-якій частині тіла. Якщо ген, що несе це захворювання, присутній в обох батьків, то спадкова обтяженість за нейрофіброматозом становить 50 %.

Зазвичай скарги на порушення слуху або координації рухів з'являються у хворого лише після досягнення пухлиною досить великих розмірів. Випадково невриному можна виявити при МРТ головного мозку, призначеній для діагностики будь-якого іншого захворювання. За допомогою рентгенографії шванноми визначити неможливо, тільки якщо пухлина торкнулася і кісткової структури. Для цілеспрямованої діагностики невриноми призначають аудіограму, МРТ або комп'ютерну томографію (зареєструє новоутворення від 1,5 см), УЗД вуха, слуховий тест на реакцію стовбура мозку, електроністагмографію, біопсію пухлини.Similar articles

The structure and clinical features of cranio-orbital and orbital tumors with different histological structure
Authors: Гудим М.С.(1), Гончарук О.М.(2), Обливач А.А.(3)
(1) — ДУ «Науково-практичний центр ендоваскулярної нейрорентгенохірургії НАМН України», м. Київ, Україна
(2) — Національна медична академія післядипломної освіти імені П.Л. Шупика МОЗ України, м. Київ, Україна
(3) — Київська міська клінічна лікарня швидкої медичної допомоги, м. Київ, Україна

International neurological journal 2 (88) 2017
Date: 2017.05.17
Categories: Neurology
Sections: Clinical researches