Інформація призначена тільки для фахівців сфери охорони здоров'я, осіб,
які мають вищу або середню спеціальну медичну освіту.


Підтвердіть, що Ви є фахівцем у сфері охорони здоров'я.

 

Діагностика, лікування та прогноз вібраційної хвороби

У першу чергу при підозрі на вібраційну хворобу необхідно проконсультуватися з лікарем-неврологом. Для діагностики захворювання призначають:
  • електрокардіографію (ЕКГ),
  • електронейроміографію,
  • термографію,
  • дослідження стану капілярів у кінцівках,
  • холодову пробу.
Якщо симптоматика яскраво виражена і хворий піддається впливу вібрацій тривалий час, можуть знадобитися додаткові консультації кардіолога, гастроентеролога, ЛОР-лікаря, судинного хірурга, а також додаткові профільні дослідження.
В ефективному лікуванні вібраційної хвороби важливу роль відіграє ранній початок терапії. Медикаментозне лікування призначається неврологом (за необхідності — після консультацій інших фахівців), залежно від домінуючої симптоматики. Це можуть бути судинорозширювальні препарати, гангліоблокатори, холінолітики, седативи, біогенні стимулятори, серцево-судинні препарати тощо.
Також важливу роль в успішному лікуванні відіграють загальнозміцнююча терапія (поповнення дефіциту вітамінів і мінералів) і фізіотерапевтичні процедури (масаж, електрофорез, рефлексотерапія, гідропроцедури).
При своєчасному зверненні за медичною допомогою та дотриманні приписів лікаря вібраційна хвороба має позитивний прогноз, аж до повного одужання. Однак для цього необхідно, крім призначеного лікування, дотримуватися і деяких профілактичних вимог:
  • виключити або різко обмежити вплив вібрації в трудовому процесі,
  • уникати переохолодження (особливо кінцівок),
  • відмовитися від куріння і шкідливої їжі (як причин додаткового спазму судин або їх звуження за рахунок відкладення холестерину),
  • ввести помірні аеробні навантаження.
Виконання цих вимог поверне хворому колишню якість життя. У той же час, якщо не вживати ніяких заходів, вібраційна хвороба може призвести до інвалідизації.


Похожие статьи

Авторы: В.І. Паньків, Відділ профілактики ендокринних захворювань Українського науково-практичного центру ендокринної хірургії, трансплантації ендокринних органів і тканин МОЗ України
Международный эндокринологический журнал 4(10) 2007
Дата: 2008.06.05
Рубрики: Неврология, Эндокринология
Разделы: Справочник специалиста
Авторы: О.А. Галушко, Вишгородська центральна районна лікарня, Київська область, Національна медична академія післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика, м. Київ
Журнал «Медицина неотложных состояний» 6(19) 2008
Дата: 2009.03.24
Рубрики: Семейная медицина/Терапия, Медицина неотложных состояний