Інформація призначена тільки для фахівців сфери охорони здоров'я, осіб,
які мають вищу або середню спеціальну медичну освіту.

Підтвердіть, що Ви є фахівцем у сфері охорони здоров'я.

«Чоловіче» УЗД та дослідження суглобів

УЗД передміхурової залози дозволяє оцінити розміри і стан передміхурової залози, характер крово- і лімфотоку, наявність запалення, новоутворень або кальцинатів. Дослідження проводиться через пряму кишку (трансректально), тому вимагає деякої підготовки до процедури (спорожнення). Чоловікам віком понад 40 років УЗД простати рекомендується проходити щороку в профілактичних цілях.

УЗД мошонки призначається при еректильній дисфункції, раптовому збільшенні або зменшенні одного або обох яєчок, набряку, пухлиноподібних утвореннях, больових відчуттях, після травм і при наявності пахової грижі з підозрою на захід у мошонку.

УЗД суглобів входить в обов'язковий діагностичний комплекс новонароджених для своєчасного виявлення патологій розвитку суглобів (дисплазії тазостегнового суглоба, вродженого остеохондриту). У більш старшому віці УЗД суглобів проводиться за показаннями: асиметрія складок на сідницях немовляти, прогресуюча різниця в довжині ніг, обмеження руху стегна тощо. Основними показаннями до сонографії суглобів для дітей і дорослих є набряк і почервоніння суглобів, локальне підвищення температури, болі в суглобі і обмеженість рухів. На додаток рекомендується провести рентгенографію суглобів, що турбують.

В окрему категорію можна винести ультразвукове дослідження головного мозку, а також серця і судин (в тому числі допплерографію) як основних життєзабезпечуючих органів. У будь-якому випадку на даний момент УЗД є найоптимальнішим за часом і діагностичною цінністю методом неінвазивного дослідження.Similar articles

Male hypogonadism (part 2)
Authors: Лучицький Є.В.(1, 2), Лучицький В.Є.(1), Тронько М.Д.(1, 2)
(1) — ДУ «Інститут ендокринології та обміну речовин ім. В.П. Комісаренка НАМН України», м. Київ, Україна
(2) — Національна академія післядипломної освіти імені П.Л. Шупика, м. Київ, Україна

International journal of endocrinology Том 13, №5, 2017
Date: 2017.09.28
Categories: Endocrinology
Sections: Specialist manual
Complications of Laparoscopic Hernioplasty
Authors: Syvozhelezov A.V., Sykal M.A., Chuhai V.V., Kolesnyk V.P. - Kharkiv National Medical University of the Ministry of Healthcare of Ukraine, Kharkiv, Ukraine
Ukrainian journal of surgery 1-2 (28-29) 2015
Date: 2016.03.15
Categories: Surgery
Sections: Clinical researches