Інформація призначена тільки для фахівців сфери охорони здоров'я, осіб,
які мають вищу або середню спеціальну медичну освіту.

Підтвердіть, що Ви є фахівцем у сфері охорони здоров'я.Сучасні академічні знання у практиці лікаря загальної практики - сімейного лікаря


UkraineNeuroGlobal

UkraineCardioGlobal

Сучасні тренди діагностики і лікування в стоматології

Актуальні інфекційні захворювання


Травма та її наслідки

UkraineOncoGlobal

Всесвітній день боротьби із запальними захворюваннями кишечника
день перший
день другий

UkrainePediatricGlobal

Національна школа терапевтів України
день перший
день другий
день третій

Жінка та війна: формули виживання

Коморбідний ендокринологічний пацієнт

Міжнародний неврологічний журнал Том 18, №8, 2022

Повернутися до номеру

Роль Церебролізину у відновленні після інсульту

Автори: Andrei Alexandrov
Chair of the Department of Neurology and Semmes-Murphey Professor at the University of Tennessee, USA

Рубрики: Неврологія

Розділи: Медичні форуми

Версія для друку

Andrei Alexandrov (Memphis, USA) почав свою доповідь зі згадки про свій перший клінічний досвід лікування пацієнтів Церебролізином ще в 1989 році та розповів, що всі ці роки він продовжував стежити за дослідженнями цього препарату й прогресом, досягнутим в отриманні доказів щодо його ефективності при ішемічному інсульті. Він назвав свою доповідь «Роль Церебролізину в нейровідновленні» і подав нещодавню публікацію, у якій наголошується, що нейропротекцію як галузь досліджень було замінено терміном «церебропротекція», який включає додаткові аспекти захисту мозку, такі як захист судин.
Andrei Alexandrov зробив презентацію нового дослідження CEREHETIS, що зараз публікується. Первинною кінцевою точкою цього дослідження є вірогідне зменшення геморагічної трансформації, а також у ньому продемонстровано тенденцію до кращого клінічного результату. Крім того, Andrei Alexandrov коротко зупинився на даних добре відомого дослідження CARS у контексті нещодавнього включення до настанов цих результатів. Зокрема, він згадав про включення Церебролізину до EAN-Guidelines, а також до AHA-Guideline, де рекомендація має рівень доказовості 2a. Також доповідач навів програму реканалізації та реперфузії з використанням Церебролізину (CERECAP), серію ініційованих дослідниками пілотних досліджень, які поєднують реканалізацію і призначення Церебролізину.
Під час обговорення було підкреслено особливі переваги нейропротекції та судинного захисту за допомогою Церебролізину, оскільки Andrei Alexandrov чітко зазначив, що існує все більше доказів того, що Церебролізин поліпшує цілісність гематоенцефалічного бар’єра, і це може бути особливо корисним для пацієнтів з діабетом та інсультом, які мають підвищений ризик геморагічної трансформації.


Повернутися до номеру