Інформація призначена тільки для фахівців сфери охорони здоров'я, осіб,
які мають вищу або середню спеціальну медичну освіту.

Підтвердіть, що Ви є фахівцем у сфері охорони здоров'я.

"News of medicine and pharmacy" 5-6(272-273) 2009

Back to issue

Міністерство охорони здоров''я України: Наказ № 513 від 05.09.2008 (м. Київ) про затвердження Формулярного довідника з використання лікарських засобів в пульмонології при обструктивних захворюваннях дихальних шляхів

Продовження. Початок у № 18(259)

— Гвайфенезин (Guaifenesin)**

Фармакотерапевтична группа: R05CA03 — відхаркувальний засіб.

Основна фармакотерапевтична дія: відхаркувальна дія.

Фармакодинаміка, фармакокінетика, біоеквівалентність для аналогів : знижує в''язкість мокротиння і полегшує його відходження шляхом стимуляції секреції компонентів бронхіального слизу з низькою щільністю, деполімеризації кислих мукополісахаридів і підвищення функціональної активності війчастого епітелію дихальних шляхів, після прийому внутрішньо добре всмоктується зі ШКТ, швидко метаболізується і екскретується нирками у вигляді метаболітів.

Показання для застосування ЛЗ: використовують при інфекційно-запальних захворюваннях органів дихання для полегшення відходження густого, в''язкого мокротиння і зменшення подразнення слизової оболонки глотки.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: застосовують внутрішньо після їжі; разова доза залежно від віку складає: від 2 до 6 років — 50–100 мг, від 6 до 12 років — 100–200 мг, віком старше 12 років і дорослим –200–400 мг; прийом через кожні 4 год; тривалість прийому при лікуванні г. інфекційно-запальних захворювань органів дихання становить звичайно 3–5 днів; при лікуванні хр. станів тривалість лікувального курсу може бути збільшена до кількох тижнів.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: виявляється нудотою, блюванням, болем в епігастральній ділянці, сонливістю.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до препарату.

Форми випуску ЛЗ: сироп для перорального застосування, 100 мг/5 мл по 118 мл у фл.

Умови та термін зберігання ЛЗ: зберігати при t° 15–30 °С; термін придатності 3 роки.

Торгова назва:

ІІ. Колдрекс®БРОНХО, «GlaxoSmithKline Consumer Healthcare» на заводі «Wrafton Laboratories Limited», Великобританія

Туссин, «Sagmel Inc.», США, «Famar S.A.», США/Греція

— Ердостеїн (Еrdosteine)

Фармакотерапевтична группа: R05C B15 — муколітичні засоби.

Основна фармакотерапевтична дія: відхаркувальний, муколітичний засіб.

Фармакодинаміка, фармакокінетика, біоеквівалентність для аналогів: підвищує продукцію слизу, знижує його в''язкість, сприяє відхаркуванню, місцево, за допомогою амінових груп, антагоністично діє на вільні радикали кисню і перешкоджає пригніченню α 1-антитрипсину у курців, тим самим знижуючи шкідливий вплив тютюнового диму у хронічних курців; ефект від терапії розвивається на 3–4-ту добу лікування; немає шкідливої дії на ШКТ; швидко абсорбується у ШКТ і метаболізується у печінці до 3 активних метаболітів, найважливіший з яких — N-тіодигліколь-іл-гомоцистеїн; T1/2 — понад 5 год, Смакс — 3,46 мкг/мл, час, необхідний для досягнення Смакс 48 год; тривалість дії — 12 год після перорального застосування; з білками плазми крові зв''язується 64,5 %; виводиться у вигляді неорганічних сульфатів нирками і з фекаліями.

Показання для застосування ЛЗ: захворювання органів дихання, які супроводжуються утворенням в''язкого мокротиння, г. або хр. бронхіт, пневмонія, бронхоектатична хвороба, муковісцидоз, інфекційно-алергічна БА.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: призначають внутрішньо незалежно від часу прийому їжі; для дітей від 8 до 12 років рекомендована доза 150 мг 2 р/добу; для дорослих і дітей старше 12 років — по 300 мг 2 р/добу; курс лікування визначається індивідуально і становить від 5–10 днів до 1–3 місяців при лікуванні хр. захворювань.

Побічна дія ЛЗ та ускладнення при застосуванні ЛЗ: можливі печія, біль в епігастральній ділянці, нудота, блювання, втрата апетиту, діарея, шкірні висипання, кропив''янка, носові кровотечі, зниження агрегації тромбоцитів; у поодиноких випадках — бронхоспазм, колапс.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до препарату; виразкова хвороба шлунка і дванадцятипалої кишки у стадії загострення, наявність кровохаркання, схильність до кровотеч; дитячий вік до 8 років.

Форми випуску ЛЗ: капс. по 150 та 300 мг.

Умови та термін зберігання ЛЗ: зберігати при t° не вище 25 °С; термін придатності — 2 роки.

Торгова назва:

ІІ. Муцитус, «Macleods Pharmaceuticals Limited», Індія.

Інші експекторанти рефлекторної дії

— Алтея лікарська (Althaea officinalis)**

Фармакотерапевтична група: R05 C A05 — відхаркувальні засоби. Корінь алтеї.

Основна фармакотерапевтична дія: відхаркувальний засіб прямої дії.

Фармакодинаміка, фармакокінетика, біоеквівалентність для аналогів: рослинний препарат; виявляє обволікаючу, пом''якшувальну та протизапальну дію; корінь алтеї містить рослинний полісахаридний слиз (до 35 %), а також аспарагін, бетаїн, пектинові речовини, крохмаль та ін.; механізм дії обумовлений подразненням рецепторів шлунку і рефлекторною стимуляцією нейронів блювотного, дихального і кашльового центрів, що до посилення перистальтики бронхіол і підвищення активності миготливого епітелію бронхів (власне відхаркувальна дія); крім того, препарат функцію бронхіальних залоз, розрідження мокротиння, зменшення її в''язкості і збільшення об''єму (резорбтивна дія); рослинні слизи покривають слизисті оболонки тонким шаром, який тривало зберігається на їх поверхні і запобігає подразненню, в результаті чого зменшується запальний процес і полегшується регенерація тканин; при дії на слизову оболонку шлунку захисна дія плівки з рослинного слизу тим триваліша, чим вище кислотність шлункового соку (в''язкість рослинного слизу підвищується при взаємодії із соляною кислотою шлункового соку); фармакокінетика не досліджена.

Показання для застосування ЛЗ: г. і хр. захворювання органів дихання, що супроводжуються кашлем, ускладненим відділенням мокротиння: ларингіт, трахеїт, трахеобронхіт, бронхіт, БА, коклюш.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: внутрішньо після їжі дорослим і дітям старше 12 років призначають 15 мл (1,5 мірної л.) сиропу, дітям віком 6–12 років призначають по 10мл сиропу (1 мірну ложку), віком 2–5 років — по 5 мл сиропу (0,5 мірної ложки), молодше 2 років — по 2,5 мл сиропу (1/4 мірної л.); кратність прийому для дорослих та дітей старше 6 років — 4–5 р/добу, для дітей віком 2–5 років — 3–4 р/добу, для дітей молодше 2 років — 1–3 р/добу; тривалість курсу терапії визначається індивідуально залежно від ефективності лікування і складає, як правило, 10–15 днів; за показаннями можливо призначення повторних і більш тривалих курсів лікування.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: АР.

Протипоказання до застосування ЛЗ: індивідуальна гіперчутливість до компонентів препарату

Форми випуску ЛЗ: сироп, по 100 мл, по 200 мл у пляшках, банках, фл., табл. по 0,05 г, по 0,1 г.

Умови та термін зберігання ЛЗ: зберігати при t° 15–25 °С; після розкриття зберігати в прохолодному місці не більше 10 днів; термін придатності — 2 роки.

Торгова назва:

І. Алтейка, АТ «Галичфарм»

Алтейка, ВАТ «Тернопільська фармацевтична фабрика»

Алтемікс, ТОВ «Фармацевтична компанія «Здоров''я»

Мукалтин, Філія ТОВ «Дослідний завод «ГНЦЛС» для ТОВ «Дослідний завод «ГНЦЛС»

Мукалтин®, АТ «Галичфарм»

Мукалтин®Форте АТ «Галичфарм»

Муколітин-Плюс, ТОВ «Фармацевтична компанія «Здоров''я»

— Листя евкаліпту (Eucalyptus vitaminalis)** (див. п.3.2. розділу «Оториноларингологія. Лікарські засоби»)

— Листя подорожника великого (Plantago major L.)**

Фармакотерапевтична група: R05С А17 — препарати, що застосовуються при кашлі та застудних захворюваннях. Відхаркувальні засоби.

Основна фармакотерапевтична дія: відхаркувальна дія.

Фармакодинаміка, фармакокінетика, біоеквівалентність для аналогів: у листі подорожника великого (Plantago major L.) містяться флавоноїди, глікозиди, вітамін К, аскорбінова кислота, пектини, дубильні та гіркі речовини, алкалоїди, полісахариди, слизи, каротини; препарати подорожника підвищують секреторну функцію залоз ШКТ, мають відхаркувальну, ранозагоювальну, кровоспинну, бактеріостатичну та протизапальну дію.

Показання для застосування ЛЗ: настойку подорожника застосовують внутрішньо при захворюваннях дихальних шляхів (г. та хр. бронхіти, трахеобронхіти, бронхопневмонії, бронхоектатична хвороба).

Спосіб застосування та дози ЛЗ: для внутрішнього застосування настойку подорожника призначають 3 р/добу за 15–20 хв до їжі; дорослим рекомендують вживати по 30–50 крап. (1/2–1 ч. л.), дітям віком понад 12 років і підліткам — з розрахунку 2 крап. настойки на 1 рік життя; тривалість курсу лікування визначають індивідуально для кожного пацієнта з урахуванням характеру, ступеня тяжкості та особливостей перебігу захворювання, досягнутого терапевтичного ефекту і переносимості препарату.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: АР (висипи, свербіж, гіперемія та набрякання шкіри).

Протипоказання до застосування ЛЗ: підвищена шлункова секреція (гіперацидні стани різного походження, пептична виразка дванадцятипалої кишки), рефлюкс-езофагіт та індивідуальна непереносимість біологічно активних речовин, що містяться в лікарській рослинній сировині; оскільки до складу препарату входить етиловий спирт, настойку не рекомендують вживати дітям до 12 років і жінкам у період вагітності та годування груддю

Форми випуску ЛЗ: настойка по 25 мл у фл.

Умови та термін зберігання ЛЗ: зберігати при t° 8–15 °С; термін придатності — 2 роки.

Торгова назва:

І. Подорожника настойка, ЗАТ «Ліки Кіровоградщини»;

ІІ. Сироп подорожника від кашлю Др. ТАЙСС, «Dr.Theiss Naturwaren GmbH», Німеччина;

— Корінь солодки (Radix Glycyrrhizae)**

Фармакотерапевтична група: R05C A23 **  — препарати, що застосовуються при кашлі та застудних захворюваннях. Відхаркувальні засоби.

Основна фармакотерапевтична дія: відхаркувальна, спазмолітична.

Фармакодинаміка, фармакокінетика, біоеквівалентність для аналогів: корені солодки голої містять гліциризин, калієву та кальцієву солі гліциризинової кислоти, флавонові глікозиди (ліквіритин, ліквіритигенін, ліквіритозид); відхаркувальна дія препаратів солодки пов''язана з вмістом гліциризину, який стимулює активність вiйчастого епітелію трахеї та бронхів, посилює секреторну функцію слизових оболонок верхніх дихальних шляхів; спазмолітична дія препарату на гладенькі м''язи дихальних шляхів обумовлена наявністю флавонових сполук, серед яких найактивнішим є ліквіритозид, протизапальний (кортикостероїдоподібний) ефект — наявністю гліциризинової кислоти, яка звільняється при гідролізі гліциризину.

Показання для застосування ЛЗ: комплексна терапія при захворюваннях дихальних шляхів (г. та хр. бронхіти, трахеобронхіти, пневмонії, бронхоектатична хвороба)

Спосіб застосування та дози ЛЗ: сироп призначають внутрішньо після їжі 3–4 р/добу; перед застосуванням препарат не розводять, проте після прийому запивають великою кількістю рідини (чаю або теплої води); дорослим і підліткам рекомендують вживати по 1 ст. л. сиропу, дітям віком 1–12 років від 1/2 ч.л. до 1 дес.л.; тривалість курсу лікування визначають індивідуально для кожного пацієнта з урахуванням характеру, ступеня тяжкості та особливостей перебігу захворювання, стабільності досягнутого терапевтичного ефекту і переносимості препарату

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: АР — висипи, свербіж, гіперемія та набрякання шкіри; при тривалому застосуванні — порушення водно-електролітного балансу, утворення набряків.

Протипоказання до застосування ЛЗ: ЦД, гіперчутливість до препарату.

Форми випуску ЛЗ: сироп по 50 г або по 100 г у скляних або полімерних фл.

Умови та термін зберігання ЛЗ: зберігати при t° 8–15 °С; термін придатності — 2 роки.

Торгова назва:

І. Солодки кореня сироп, ЗАТ НВЦ «Борщагівський ХФЗ»

— Листя плюща (Hederae helic)**

Фармакотерапевтична група: R05CA — протикашльовий відхаркувальний засіб рослинного походження.

Основна фармакотерапевтична дія: відхаркувальна.

Фармакодинаміка, фармакокінетика, біоеквівалентність для аналогів: природний лікарський засіб рослинного походження, що містить активну речовину — екстракт листя плюща, терапевтична дія якого на запальні захворювання дихальних шляхів грунтується на секретолітичній та спазмолітичній дії глікозидних сапонінів, що містяться в листі плюща; найбільш цінним компонентом препарату є бисдесмоздичні сапоніни з групи тритерпенглікозидів, за кількістю домінує Hederasaponin C (Hederacosid C) нарівні з дещо меншою кількістю Hederacosid C; при застосуванні препарату слиз робиться рідким, полегшується відхаркування, покращується дихання, зменшується подразнювальний кашель; фармакокінетика та біодоступність не вивчались.

Показання для застосування ЛЗ: лікування г. та хр. запальних захворювань органів дихання, які супроводжуються утворенням густого і в''язкого бронхіального секрету і/або порушенням його відхаркування — г. та хр. (у тому числі обструктивний) бронхіт, трахеобронхіт, бронхоектатична хвороба.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: краплі без спирту слід застосовувати нерозведеним, незалежно від прийому їжі; немовлятам і дітям рекомендується давати препарат розведеним у фруктовому соку або чаї; тривалість застосування залежить від виду та тяжкості захворювання, але навіть при легкому перебігу захворювань дихальних шляхів лікування препаратом необхідно проводити не менше одного тижня; після зникнення симптомів хвороби лікування ще слід продовжити 2–3 дні; якщо лікар не призначив іншого дозування, крап. приймають 3 р/добу — дорослі та діти старше 10 років 30–40 крап. (максимальна добова доза — 90–120 крап.), діти віком 5–10 років — 20 крап. (максимальна добова доза — 60 крап.), діти віком 1–4 роки — 15 крап. (максимальна добова доза — 45 крап.), діти віком до 1 року — 10 крап. (максимальна добова доза — 30 крап.); сироп слід застосовувати нерозведеним, незалежно від прийому їжі: дорослі і діти, старше 10 років — 5 мл 3 р/добу (300 мг), діти віком від 4 до 10 років — 2,5 мл 4 р/добу (200 мг), діти віком від 1 до 4 років — 2,5 мл 3 р/добу (150 мг); табл. шипучі: дорослим і дітям старше 12 років приймати по 1 табл. шипучій 2 р/добу (130 мг сухого екстракту листя плюща), дітям від 4 до 12 років — по 1/2 табл. шипучої 3 р/добу (97,5 мг сухого екстракту листя плюща); табл. шипучі приймають вранці, (вдень) і ввечері, попередньо розчинивши їх у склянці води (приблизно 200 мл); для розчинення можна застосовувати як холодну, так і гарячу воду; тривалість лікування визначається у кожному конкретному випадку характером і тяжкістю картини захворювання; однак навіть при легких запальних захворюваннях дихальних шляхів вона повинна становити не менш 1 тижня; з метою досягнення стійкого терапевтичного ефекту лікування за допомогою препарату рекомендується продовжувати ще 2–3 дні після зникнення симптомів захворювання.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: невідомі.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до компонентів препарату; спадкова непереносимість фруктози та дитячий вік до 1 року (для сиропу).

Форми випуску ЛЗ: сироп, 0,8 г/100 мл по 100 мл у фл., крап. для перорального застосування по 50 мл у фл., табл. шипучі по 65 мг.

Умови та термін зберігання ЛЗ: зберігати при t° 15–25 º C; термін придатності крапель — 4 роки, сиропу — 6 місяців, табл. шипучих — 3 роки.

Торгова назва:

ІІ. Геделикс® сироп від кашлю, «Krewel Meuselbach GmbH», Німеччина

Геделікс® краплі без спирту, «Krewel Meuselbach GmbH», Німеччина

Проспан сироп від кашлю, «Engelhard Arzneimittel GmbH & Co. KG», Німеччина

Проспан форте таблетки шипучі від кашлю, «Engelhard Arzneimittel GmbH & Co. KG», Німеччина

6.4.2. Мукокінетики

Мукокінетики представлені леткими бальзамами, що містять природні пінеми, терпени, фенольні похідні і входять до складу комбінованих засобів. Дія обумовлена неспецифічним подразненням слизової оболонки, гіперосмолярністю, збільшенням трансепітеліальної секреції води. Мукокінетики призначають при продуктивному кашлі з метою покращання відходження та полегшення відкашлювання мокротиння. Призначення мукокінетиків при сухому кашлі може призвести до його посилення.

6.4.3. Мукогідратанти

Мукогідратанти сприяють гідратації секрету. Це такі засоби, як зволожувальні інгаляції, лужне пиття, гіпертонічний р-н натрію хлориду.

6.4.4. Стимулятори бронхіальних залоз

Стимулятори бронхіальних залоз представлені препаратами резорбтивної дії. Це натрію та калію йодид, хлорид амонію, сода. Названі речовини виділяються бронхами, збільшують бронхіальну секрецію, розріджують мокротиння, покращують функцію миготливого епітелію. Застосовуються обмежено через побічну дію — блювоту, за цінністю незначно перевищують плацебо.

6.5. Комбіновані засоби та інші

Комбіновані муколітичні засоби представлені широким розмаїттям препаратів. Крім поєднань декількох мукоактивних компонентів вони можуть містити бронхолітики, деконгестанти, антигістамінні, протикашльові, жарознижуючі, антисептичні компоненти рослинного, мінерального або хімічного походження. Інші засоби, що регулюють бронхіальну секрецію, представлені різноманітними гомеопатичними, антигомотоксичними препаратами та фітотерапевтичними зборами. Перелік таких комбінованих ЛЗ подається за торговою назвою:

— Аджиколд рослинний сироп (Agicold herbal syrup) **

ІІ. Аджиколд рослинний сироп, 5 мл сиропу містять екстрактів лікарських рослин: Adhatoda vasika (адатода васика) — 30,0 мг, Glycyrrhiza glabra (солодка гола) — 20,0 мг, Curcuma longa (куркума довга) — 10,0 мг, Ocimum sanctum (васильок священний) — 10,0 мг, Zingiber officinale (імбир справжній) — 10,0 мг, Solanum xantocarpum (пасльон) — 5,0 мг, Piper longum (перець довгий) — 5,0 мг, Elettaria Cardamomum (кардамон справжній) — 5,0 мг, «Agio Pharmaceuticals Ltd», Індія

— Актифед™ експекторант (Actifed™ expectorant) **

ІІ. Актифед™ Експекторант, 5 мл розчину містять: трипролідину — 1,25 мг, псевдоефедрину — 30,0  мг, гуайфенезину — 100,0 мг, «GlaxoWellcome Operations»; «GlaxoWellcome GmbH & Co.», Великобританія/Німеччина;

Алекс плюс, 1 пастилка містить: терпінгідрату — 2,0 мг, декстрометорфану гідроброміду — 2,0 мг, левоментолу — 0,75 мг, «Glenmark Pharmaceuticals Ltd», Індія

— Антитусин (Antitussinum) **

І. Антитусин, 1 табл. містить: трави термопсису у дрібному порошку або екстракту термопсису сухого — 0,01 г, натрію гідрокарбонату — 0,25 г), ВАТ «Тернопільська фармацевтична фабрика»

— АТМА® (АТМА) **

ІІ. АТМА®, 100 мл розчину містять: Sambucus nigra D1 — 10,0 мл, Natrium sulfuricum D6 — 10,0 мл, Dulcamara D6 — 10,0 мл, Arsenicum album D12 — 10,0 мл, Tartarus emeticus D12 — 10,0 мл, «Richard Bittner AG», Австрія

— Бро-зедекс® (Bro-zedex®) **

ІІ. Бро-зедекс, 10 мл сиропу містять: тербуталіну сульфату — 2,5 мг, бромгексину гідрохлориду — 8,0 мг, гвайфенезину — 100,0 мг, ментолу — 5,0 мг, «Wockhardt Ltd», Індія

— Бронхіал з ісландським мохом і вітаміном С (Bronchial with iceland moss and vitamin C) **

ІІ. Бронхіал з ісландським мохом і вітаміном С, 5 мл (6,5 г) сиропу містять: рідкого екстракту ісландського моху (1 : 10) — 0,65 г, аскорбінової кислоти — 0,019 г, олії евкаліптової — 0,0065 г, олії м''яти перцевої — 0,0065 г, «Dr.Muller Pharma», Чеська Республіка

— Бронхіал з мати-й-мачухою, подорожником і вітаміном С (Bronchial with coltsfoot, plantain and vitamin C) **

ІІ. Бронхіал з мати-й-мачухою, подорожником і вітаміном С, 5 мл (6,5 г) сиропу містять: рідкого екстракту мати-й-мачухи (1 : 10) — 0,325 г, рідкого екстракту подорожника ланцетного (1 : 10) — 0,325 г, аскорбінової кислоти — 0,0019 г, евкаліптової олії — 0,0065 г, м''ятної олії — 0,0065 г, «Dr.Muller Pharma», Чеська Республіка

— Бронхіал з подорожником, чебрецем і вітаміном С (Bronchial with plantain, thyme and vitamin C) **

ІІ. Бронхіал з подорожником, чебрецем і вітаміном С, 5 мл (6,5 г) сиропу містять: рідкого екстракту листків подорожника (1 : 10) 0,325 г; рідкого екстракту чебрецю (1 : 10) 0,325 г; аскорбінової кислоти 0,019 г; евкаліптової олії 0,0065 г; м''ятної олії 0,0065 г, «Dr.Muller Pharma», Чеська Республіка

— Бронхіал плюс з алтеєм, тим''яном і вітаміном С (Bronhial plus with marsh mallow, thyme and vitamin C) **

ІІ. Бронхіал плюс з алтеєм, тим''яном і вітаміном С, 5 мл (6,5 г) сиропу містять:рідкого екстракту листя і коріння алтея лікарського (1 : 10) 325 мг; рідкого екстракту листя тим''яну (1 : 10) 325 мг; вітаміну С 19,5 мг, «Dr.Muller Pharma», Чеська Республіка

— Бронхіал плюс з плющем, мальвою і вітаміном С (Bronhial plus with ivy, mallow and vitamin C) **

ІІ. Бронхіал плюс з плющем, мальвою і вітаміном С, 5 мл (6,500 г) сиропу містять: рідкого екстракту листя плюща звичайного (1 : 10) 0,455 г; рідкого екстракту листя мальви лісової (1 : 10) 0,195 г; вітаміну С 0,0195 г, «Dr.Muller Pharma», Чеська Республіка

— Бронхипрет® (Bronchipret®) **

ІІ. Бронхипрет®, 100 мл крапель містять: екстракту рідкого трави чебрецю (Herba Thymi) — 50,0 г, настойки з листків плюща (Hederae helicis) — 15,0 г, 100 мл сиропу містять: екстракту рідкого трави чебрецю (Herba Thymi vulgaris) — 15,0 г, екстракту рідкого з листків плюща (Hederae helicis) — 1,5 г, 1 таблетка містить: екстракту сухого трави чебрецю (Herba Thymi vulgaris) — 160,0 мг, екстракту сухого коренів первоцвіту (Radix Primulae) — 60,0 мг, «Bionorica AG», Німеччина

— Бронхомед (Bronchomed) **

ІІ. Бронхомед, 5 мл сиропу містять екстракти рослин: адхатоди васики 375 мг; базиліку священного 75 мг; міробалану 50 мг; кориці 25 мг; саркостеми 25 мг; мускатного горіху 25 мг; калотропосу гігантського 25 мг; імбиру лікарського 25 мг; перцю чорного 12,5 мг; коричника китайського 2,5 мг; мирту гвоздичного 2,5 мг; мускатнику духмяного 2,5 мг; сумаху 15 мг; перцю довгого 15 мг,«Erica Pharma PVT Ltd», Індія

— Бронхоклор-М (Bronchoclorum-М)

І. Бронхоклор-М, 1 капсула містить: цефаклору — 0,25 г, бромгексину гідрохлориду — 8,0 мг, ВАТ «Монфарм»

— Бронхорил® (Bronchoryl®)

ІІ. Бронхорил, 10 мл сиропу містять: сальбутамолу — 4.0 мг, бромгексину гідрохлориду — 8,0 мг, фенілефрину гідрохлориду — 5,0 мг, «Genom Biotech Pvt.Ltd.», Індія

— Бронхосан (Bronchosan) **

ІІ. Бронхосан, 100 г крапель містять: хлориду бромгексину — 0,8 г, ментолу — 0,15 г, олії фенхеля — 0,075 г, олії анісової — 0,025 г, олії материнки — 0,025 г, олії м''яти перцевої — 0,025 г, олії евкаліптової — 0,025 г, «Slovakofarma» a.s., Словацька республіка

Бронхосан®, 1 г розчину містить: бромгексину хлориду 8,0 мг, ментолу 1,5 мг, олії фенхелю 0,75 мг, олії анісової 0,25 мг, олії материнки 0,25 мг, олії м''яти перцевої 0,25 мг, олії евкаліптової 0,25 мг, «Zentiva» a.s., Словацька Республіка

— Бронхофіт (Bronchophytum)**

І. Бронхофіт, 1 мл настойки містить: біологічно активні речовини з кореневищ аїру 0,009 г; коренів алтею 0,009 г; квіток липи 0,009 г; квіток бузини чорної 0,008 г; кореневищ і коренів оману 0,007 г; квіток нагідок 0,009 г; листя кропиви 0,008 г; листя м''яти перцевої 0,008 г; квіток ромашки 0,007 г; коренів солодки 0,009 г; трави чебрецю плазкого 0,008 г; листя шавлії 0,009 г, Збір по 100 г у пакетах поліетиленових (у пачках), або у пачках, або у пакетах «Дой-пак», ТОВ «Науково-виробнича фармацевтична компанія «Ейм»

— Бросал (Brosal)

ІІ. Бросал, 1 таблетка містить: бромгексину — 8,0 мг, сальбутамолу — 2,0 мг, «Elegant India», Індія

— Геломиртол (Gelomyrtol®)

ІІ. Геломиртол, 1 капсула містить 120 мг миртолу стандартизованого на мінімальний вміст 30 мг лимонену, 30 мг цинеолу, 8 мг альфа-пініну, «G. Pohl-Boskamp GmbH & Co. KG», Німеччина

— Геломиртол форте (Gelomyrtol® forte) **

ІІ. Геломиртол форте, 1 капсула містить: 300 мг миртолу стандартизованого на мінімальний вміст 75 мг лимонену, 75 мг цинеолу, 20 мг альфа-пініну, «G. Pohl-Boskamp GmbH & Co. KG», Німеччина

— Гербіон® сироп первоцвіту (Herbion® cowslip syrup) **

ІІ. Гербіон® сироп первоцвіту, 150 мл сиропу містять: екстракту водного кореня первоцвіту (1 : 3,3) — 20,6 г; екстракту водного трави чебрецю (1 : 3,3) — 41,3 г, «KRKA d.d., Novo mesto», Словенія

— Гербіон® сироп подорожника (Herbion® plantain syrup) **

ІІ. Гербіон® сироп подорожника, 150 мл екстракту містять: екстракту водного листя подорожника ланцетолистого (1 : 5) — 25,0 г; екстракту водного квіток мальви (1 : 5) — 25,0 г, «KRKA d.d., Novo mesto», Словенія

— Гриппал з квітками липи в вітаміном С (Grippal with lime flowers and vitamin C) **

ІІ. Гриппал з квітками липи і вітаміном С, 5 мл (6,5 г) сиропу містять: рідкого екстракту квітів липи серцевидної (1 : 10) 0,13 г; рідкого екстракту плодів троянди собачої 0,13 г; рідкого екстракту квітів коров''яка мохнатого (1 : 10) 0,13 г; рідкого екстракту ехінацеї вузьколистої (1 : 10) 0,13 г; рідкого екстракту чебрецю (1 : 10) 0,13 г; аскорбінової кислоти 0,019 г; евкаліптової олії 0,0065 г; м''ятної олії 0,0065 г, «Dr. Muller Pharma», Чеська Республіка

— Грудний еліксир (Elixir Pectoralis) **

І. Грудний еліксир, 100 мл рідини містять: екстракту солодкового кореня густого — 20,7 г, олії ефірно-анісової ректифікованої — 0,34 г, аміаку водного концентрованого — 1,38 г, ВАТ «Тернопільська фармацевтична фабрика»

— Доктор Кашель (Dr. Kashel)

ІІ. Доктор кашель, 5 мл сиропу містить: мулетхи (Glycyrriza glabra — Солодка гола) водний екстракт (5 : 1) — 48 мг, васака ( Adhatoda vasica — Адхатода судинна) водний екстракт(8 : 1) — 26 мг, туласи (Ocimum sanctum — Базилік священний ) водний екстракт (10 : 1) — 15 мг, сунтхи (Zingiber officinale — Імбир справжній ) водний екстракт (17 : 1) — 4,8 мг, піппалі (Piper longum — Перець довгий) водний екстракт(4 : 1) — 9,8 мг, пудина (Menta piperita — М''ята перцева) водний екстракт (10 : 1) — 5,0 мг, шириш (Albizzia lebbeck — Альбізія лебек) водний екстракт (18 : 1) — 15,0 мг, пушкармул (Inula racemosa — Корінь оману) водний екстракт (5 : 1) — 15,0 мг, харидра (Curcuma longa — Куркума довга) водний екстракт (12 : 1) — 10,0 м,»Lupin Ltd», Індія

— Доктор Мом® (Doktor Mom®) **

ІІ. Доктор МОМ®, 1 г мазі містить: ментолу 30,5 мг, камфори 52,5 мг, тимолу 1 мг, олії скипидарної 0,056 мл, олії евкаліптової 0,015 мл, олії мускатної 0,005 мл), «Unique Pharmaceutical Laboratories» (відділення фірми «J.B.Chemicals & Pharmaceuticals Ltd», Індія

Доктор МОМ®, 10 мл сиропу містять: екстракту ocimum sanctum — 100,0 мг, екстракту glycyrrhiza glabra — 60,0 мг, екстракту curcuma longa — 50,0 мг, екстракту zingiber officinale — 10,0 мг, ексракту adhatoda vasika — 60,0 мг, екстракту solanum indicum — 20,0 мг, екстракту inula racemosa — 20,0 мг, екстракту piper cubeba — 10,0 мг, екстракту terminalia belerica — 20,0 мг, екстракту aloe barbadensis — 50,0 мг, ментолу — 6,0 мг), «Unique Pharmaceutical Laboratories» (відділення фірми «J.B. Chemicals & Pharmaceuticals Ltd», Індія

Доктор МОМ® Рослинні пастилки від кашлю, 1 пастилка містить: солодки голої сухого екстракту — 15,0 мг, імбиру лікарського сухого екстракту — 10,0 мг, ембліки лікарської сухого екстракту — 10,0 мг, ментолу — 7,0 мг, «Unique Pharmaceutical Laboratories» (відділення фірми «J.B.Chemicals & Pharmaceuticals Ltd»), Індія.

— Евкабал® сироп (Eucabal® syrup) **

ІІ. Евкабал сироп, 100 г сиропу містять: рідкого екстракту подорожника гостролистого — 3,0 г, рідкого екстракту чебрецю — 15,0 г, «Esparma GmbH», Німеччина.

— Екстракт шавлії з вітаміном С Др. Тайсс (Sage extract with vitamin C Dr. Theiss) **

ІІ. Екстракт шавлії з вітаміном С Др. ТАЙСС, 1 таблетка містить: шавлїї екстракту сухого — 50,0 мг, олії шавлії — 6,0 мг, аскорбінової кислоти — 20,0 мг, «Dr.Theiss Naturwaren GmbH», Німеччина.

— Екстратерм (Extratherm) **

І. Екстратерм, 1 таблетка містить: екстракту термопсису сухого — 0,043 г, натрію гідрокарбонату — 0,2 г, натрію бензоату — 0,2 г, амонію хлориду — 0,015 г, ВАТ «Фітофарм».

— Зедекс (Zedex)

ІІ. Зедекс, 10 мл сиропу містять: бромгексину — 8,0 мг, декстрометорфану — 10,0 мг, амонію хлориду — 100,0 мг, ментолу — 5,0 мг, «Wockhardt Ltd», Індія.

— Інгалін (Inhalin) **

І. Інгалін, 100 мл рідини містять: ментолу — 0,71 г, настойки евкаліпту — 35,7 мл, ВАТ «Тернопільська фармацевтична фабрика»

— Інстаріл експекторант (Instaril expectorant)

ІІ. Інстаріл експекторант, 10 мл сиропу містять: сальбутамолу — 4,0 мг, бромгексину — 8,0 мг, фенілефрину — 5,0 мг, «Aglowmed Limited», Індія.

— Колдакт бронхо (Coldact broncho) **

ІІ. Колдакт Бронхо, 10 мл сиропу містять: амброксолу гідрохлориду — 15,0 мг, хлорфеніраміну малеату — 2,0 мг, гуайфенезину — 100,0 мг, фенілефрину гідрохлориду — 5,0 мг, «Ranbaxy Laboratories Limited», Індія.

— Кука (Kuka) **

ІІ. Кука, 10 мл сиропу містять: Оcimum sactum — 50,0 мг, Аdhatoda Vasika — 400,0 мг, Alpinia Galanga — 400,0 мг; glycyrrhiza Glabra — 400,0 мг, Piper Longum — 200,0 мг, Mentha Arvensis — 2,0 мг, «Multani Pharmaceuticals Ltd», Індія.

Кукасил, 1 льодяник містить: тулсі (базилік священний) — 5,0 мг, васика (адхітода васика) — 5,0 мг, куланджан (алпінія галанга) — 20,0 мг, яштимадху (солодка гладка) — 15,0 мг, піпаллі (перець довгий) — 25,0 мг, сунтхі (екстракт імбиру лікарського) — 10,0 мг, амліка (екстракт ембліки лікарської) — 10,0 мг ментолу — 7,0 мг, «Multani Pharmaceuticals Ltd», Індія.

— Лінкас (Linkus) **

ІІ. Лінкас, 10 мл сиропу містять: 400 мг екстракту густого (1 : 3) із: адхатоди судинної, солодки голої, перцю червоного стручкового, фіалки запашної, іссопу лікарського, калгану великого, кордії широколистої, алтеї лікарської, зизифусу звичайного (грудної трави унабі), оносми приквіткової, 1 пастилка містить екстракти із: Adhatoda vasica Ness. (адхатода судинна) 30 мг, Glycyrrhiza glabra L. (солодка гола) 7 мг, Piper Longum L. (перець червоний довгий) 6 мг, Viola odorata L. (фіалка запашна) 2 мг, Hyssopus officinalis L. (іссоп лікарський) 3 мг, Alpinia galanga (L.) Willd. (калган великий) 3 мг, «Herbion Pakistan Private Limited» для «Kehkashan Private Limited», Пакистан.

— Лоркоф (Lorkof) **

ІІ. Лоркоф, 10 мл сиропу містять: сальбутамолу — 2,0 мг, бромгексину гідрохлориду — 4,0 мг, гвайфенезину — 100,0 мг, ментолу — 1,0 мг), «BioMedicare (India) Pvt. Ltd.», Індія.

— Макротусин (Macrotussin)

І. Макротусин, 100 мл суспензії містять: еритроміцину стеарату — 2,5 г, гуайфенезину — 1,5 г, СП «Сперко Україна».

— Мукалітан (Mucalitanum) **

І. Мукалітан, ВАТ, 1 таблетка містить: суміш полісахаридів з алтею лікарського (мукалтину) — 0,05 г, натрію гідрокарбонату — 0,087 г, «Тернопільська фармацевтична фабрика».

— Мілістан від кашлю (Milistan expectorant) **

ІІ. Мілістан від кашлю, 1 таблетка містить: амброксолу гідрохлориду — 30,0 мг, карбоцистеїну — 200,0 мг, 5 мл сиропу містять: амброксолу гідрохлориду — 15,0 мг, карбоцистеїну — 100,0 мг, «XL Laboratories Pvt. Limited;»Themis Medicare Limited»;»Unimax Laboratories» для «Mili Healthcare Limited», Індія/Індія/Індія/Великобританія.

— Пекторал (Pectoral)

ІІ. Пекторал, 5 мл сиропу містять: екстракту подорожника спиртового 12,5 мг, екстракту примули спиртового 25 мг, екстракту сенеги спиртового 18,5 мг, екстракт чебрецю спиртового 337,5 мг,»Mepha Ltd»; «Merckle GmbH», Швейцарія/Німеччина.

— Пектусин (Pectusinum) **

І. Пектусин, 1 таблетка містить: ментолу — 0,004 г, олії евкаліпта — 0,0005 г, Одеське ВХФП «Бiостимулятор» у формі ТОВ.

— Пертусин (Pertussinum) **

І. Пертусин, 100 мл сиропу містять: екстракту чебрецю рідкого — 12,0 мл, калію броміду — 1,0 г, ВАТ «Тернопільська фармацевтична фабрика».

Пертусин, 100 мл сиропу містять: екстракту чебрецю рідкого — 12,0 мл, калію броміду — 1,0 г, Комунальне підприємство «Луганська обласна «Фармація»

Пертусин, 100 мл сиропу містять: екстракту чебрецю рідкого — 12,0 мл, калію броміду — 1,0 г, Одеське ВХФП «Бiостимулятор» у формі ТОВ.

Пертусин, 100 мл сиропу містять: екстракту чебрецю рідкого — 12,0 мл, калію броміду — 1,0 г, ЗАТ «Фармацевтична фабрика «Віола».

Пертусин, 100 мл сиропу містять: екстракту чебрецю рідкого — 12,0 мл, калію броміду — 1,0 г, Державне підприємство «Експериментальний завод медичних препаратів Інституту біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України».

Пертусин, 100 мл сиропу містять: екстракту чебрецю рідкого — 12,0 мл, калію броміду — 1,0 г, ВАТ «Фітофарм».

Пертусин, 100 мл сиропу містять: екстракту чебрецю рідкого — 12,0 мл, калію броміду — 1,0 г, ЗАТ «Ліки Кіровоградщини».

Пертусин, 100 мл сиропу містять: екстракту чебрецю рідкого — 12,0 мл, калію броміду — 1,0 г, Київське ОДКП «Фармацевтична фабрика».

Пертусин, 100 мл сиропу містять: екстракту чебрецю рідкого — 12,0 мл, калію броміду — 1,0 г, АТ «Галичфарм».

— Плантіс імуно + плюс (Plantis Imuno + Plus) **

ІІ. Плантіс імуно + плюс, 1 пастилка містить: сухого екстракту полину гіркого — 1,5 мг, сухого екстракту м''яти перцевої — 1,5 мг, сухого екстракту шавлії лікарської — 1,0 мг, сухого екстракту чебрецю звичайного — 1,0 мг, сухого екстракту анісу звичайного — 0,5 мг, сухого екстракту розмарину — 0,5 мг, «Krauh Pharm d.o.o.», Словенія

— Ренсрил експекторант (Rensryl Expectorant)

ІІ. Ренсрил експекторант, 5 мл сиропу містять: амброксолу гідрохлориду — 15,0 мг, тербуталіну сульфату — 1,5 мг, гвайфенезину — 50,0 мг, хлорфеніраміну малеату — 2,0 мг, ментолу — 1,0 мг, «Genom Biotech Pvt.Ltd.», Індія.

— Седорил АСГ (Sedoril ASG) **

ІІ. Седорил АСГ, 5 мл сиропу містять: сальбутамолу — 1,0 мг, амброксолу — 15,0 мг, гвайфенезину — 50,0 мг, «Pharma Synth Formulations Ltd.», Індія.

— Стоптусин (Stoptussin®) **

ІІ. Стоптусин, 10 мл розчину містять: дигiдрогенцитрату бутамiрату — 0,04 г, гвайфенезину — 1,0 г, 1 таблетка містить: бутамірату дигідрогенцитрату — 4,0 мг, гвайфенезину — 100,0 мг, «IVAX Pharmaceuticals» s.r.o., Чеська Республіка.

— Стоптусин фіто (Stoptussin® Fito) **

ІІ. Стоптусин фіто, 100 мл сиропу містять: екстракту рідкого чебрецю повзучого — 4,1666 г, екстракту рідкого чебрецю звичайного — 4,1666 г, екстракту рідкого подорожника — 4,1666 г, «IVAX Pharmaceuticals» s.r.o., Чеська Республіка.

— Суприма-Бронхо (Suprima-Broncho)

ІІ. Суприма-Бронхо, 5 мл сиропу містять екстракти: адатода васіка — 30,0 мг, солодки голої — 20,0 мг, куркуми довгої — 10,0 мг, базиліку священного — 10,0 мг, імбіру справжнього — 10,0 мг, пасліну жовтоплідного — 5,0 мг, перцю довгого — 5,0 мг, кардамону справжнього — 5,0 мг, «Shreya Life Sciences Pvt. Ltd.», Індія

— Таблетки від кашлю (Tabulettae contra tussim) **

ІІ. Таблетки від кашлю, 1 таблетка містить: трави термопсису ланцетного в порошку — 0,1 г, натрiю гiдрокарбонату — 0,25 г, ВАТ «Татхімфармпрепарати», м. Казань, Російська Федерація.

— Травісил™ (Travisil™) **

ІІ. Травісил™ льодяники, 1 льодяник містить 5 % чистого екстракту з: адатода васика — 5,0 мг, піпер лонгум — 25,0 мг, піпер нігрум — 20,0 мг, зингіберу лікарського — 12,0 мг, гліцириза глабра — 10,0 мг, ембліки лікарської — 16,0 мг, куркуми довгої — 15,0 мг, акації хатечу — 17,0 мг, фонікулуму звичайного — 18,0 мг, осиум санктум — 5,0 мг, терміналію чебула — 5,0 мг, терміналію белерика — 5,0 мг, алпінію галанга — 20,0 мг, абрус прекаторіус — 20,0 мг, м''яти перцевої — 2,0 мг, «Plethico Pharmaceuticals Limited», Індія.

Травісил™ трав''яний сироп від кашлю, 5 мл сиропу містять 5 % чистого екстракту з: адатода васика — 5,0 мг, піпер лонгум — 25,0 мг, піпер нігрум — 20,0 мг, зингіберу лікарського — 12,0 мг, гліцириза глабра — 10,0 мг, ембліки лікарської — 16,0 мг, куркуми довгої — 15,0 мг, акації хатечу — 17.0 мг, фонікулуму звичайного — 18,0 мг, осиум санктум — 5,0 мг, терміналію чебула — 5,0 мг, терміналію белерика — 5,0 мг, алпінію галанга — 20,0 мг, абрус прекаторіус — 20,0 мг, м''яти перцевої — 2,0 мг, «Plethico Pharmaceuticals Limited», Індія.

— Трайфед®-експекторант (Trifed® Expectorant) **

ІІ. Трайфед®-експекторант, 5 мл сиропу містять: трипролідину гідрохлориду 1,25 мг; псевдоефедрину гідрохлориду 30 мг; гвайфенезину 100 мг, «Al-Hikma Pharmaceuticals», Йорданія.

— Філокоф (Filocof) **

ІІ. Філокоф, 100 мл сиропу містять: Блатта орієнталіс (Blatta orient) Q — 0,01 мл, Бріонія (Bryonia) Q — 0,1 мл, Іпекакуана (Ipecac) Q — 0,1 мл, Імбір лікарський (Zingiber) Q — 2,0 мл, «Fourrts (India) Laboratories Pvt. Ltd.», Індія

— Цетрасепт з ісландським мохом (Cetrasept with iceland moss) **

ІІ. Цетрасепт з ісландським мохом, 1 таблетка містить: сухого екстракту ісландського моху 30 мг, аскорбінової кислоти 30 мг, цетилпіридинію хлориду 1,5 мг, олії м''яти перцевої 5 мг, евкаліптової олії 0,5 мг, «Dr.Muller Pharma», Чеська Республіка.

Продовження в наступному номері


Similar articles

Using Ivy Leaf Extract in Pediatric Practice
Authors: Marushko Yu.V., Iovitsa Т.V., Marushko Ye.Yu. - National Medical University named after O.O. Bohomolets, Kyiv, Ukraine
"Child`s Health" 2 (70) 2016
Date: 2016.05.18
Categories: Pediatrics/Neonatology
Sections: Specialist manual
Authors: Н.В. Савченко, О.В. Шумейко, Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця, кафедра фармакології та клінічної фармакології
"News of medicine and pharmacy" 15 (289) 2009
Date: 2010.06.02

Back to issue