Інформація призначена тільки для фахівців сфери охорони здоров'я, осіб,
які мають вищу або середню спеціальну медичну освіту.

Підтвердіть, що Ви є фахівцем у сфері охорони здоров'я.СІМЕЙНІ ЛІКАРІ ТА ТЕРАПЕВТИ
день перший
день другий

АКУШЕРИ ГІНЕКОЛОГИ

КАРДІОЛОГИ, СІМЕЙНІ ЛІКАРІ, РЕВМАТОЛОГИ, НЕВРОЛОГИ, ЕНДОКРИНОЛОГИ

СТОМАТОЛОГИ

ІНФЕКЦІОНІСТИ, СІМЕЙНІ ЛІКАРІ, ПЕДІАТРИ, ГАСТРОЕНТЕРОЛОГИ, ГЕПАТОЛОГИ
день перший
день другий

ТРАВМАТОЛОГИ

ОНКОЛОГИ, (ОНКО-ГЕМАТОЛОГИ, ХІМІОТЕРАПЕВТИ, МАМОЛОГИ, ОНКО-ХІРУРГИ)

ЕНДОКРИНОЛОГИ, СІМЕЙНІ ЛІКАРІ, ПЕДІАТРИ, КАРДІОЛОГИ ТА ІНШІ СПЕЦІАЛІСТИ

ПЕДІАТРИ ТА СІМЕЙНІ ЛІКАРІ

АНЕСТЕЗІОЛОГИ, ХІРУРГИ

ГІНЕКОЛОГИ

"Hypertension" 6 (50) 2016

Back to issue

75 років оптимізму та енергії (до ювілею Нестора Миколайовича Середюка)

Categories: Cardiology

Sections: Anniversaries

print version

19 вересня виповнилось 75 років від дня народження та понад 50 років лікарської, наукової, педагогічної і громадської діяльності заслуженого діяча науки і техніки України, доктора медичних наук, професора, академіка Академії технологічної кібернетики України Нестора Миколайовича Сере–дюка — професора кафедри внутрішньої медицини № 2 та медсестринства ДВНЗ «Івано-Франківський національний медичний університет».
Н.М. Середюк народився у селі Старуня Богородчанського району Івано-Франківської області у сім’ї селянина. Закінчивши з золотою медаллю Солотвинську середню школу, з відзнакою Станіславське медичне училище, талановитий, допитливий юнак вирішив бути лікарем і став студентом Станіславського медичного інституту (1960). Із захопленням він займався дослідницькою працею і, будучи заступником головного лікаря санаторію «Мармуровий палац» курорту Моршин, розпочав роботу над кандидатською дисертацією. 
Після закінчення з відзнакою Івано-Франківського медичного інституту (1969) життя Нестора Миколайовича нерозривно пов’язане з цим вузом, де він пройшов шлях від клінічного ординатора кафедри внутрішніх захворювань до асистента, доцента, професора кафедри і завідувача кафедри (1986–2015). Нині він професор кафедри внутрішньої медицини № 2 та медсестринства ДВНЗ «Івано-Франківський національний медичний університет». Із 1987 по 2011 рік суміщав заві–дування кафедрою з обов’язками проректора з наукової роботи університету.
У 1970 р. захистив кандидатську дисертацію «Вплив Моршинської мінеральної води джерела № 1 в різних розведеннях на деякі функції шлунка при виразковій хворобі», а в 1979 р. — докторську дисертацію «Клініко-патогенетична характеристика хронічного гепатиту і його лікування з застосуванням сульфатно-хлоридно-натрієво-магнієво-калієвої мінеральної води». 
У 1986 р. Нестор Миколайович за сприяння міськадміністрації Івано-Франківська організував обласний клінічний кардіологічний диспансер на 240 ліжок, який швидко став потужним лікувально-профілактичним і науково-педагогічним центром Прикарпаття.
Професор Нестор Миколайович Середюк широко відомий як талановитий і багатогранний учений, автор понад 630 наукових праць, серед яких більше 35 монографій (Нариси практичної кардіології. Книга 1. — Івано-Франківськ, 2004. — 352 с.), підручників (Внутрішня медицина / Н.М. Середюк, Є.М. Нейко, І.П. Вакалюк та ін. — К.: Медицина, 2013. — 1104 с.), навчальних посібників (Діагностика та лікування невідкладних станів і загострень терапевтичних захворювань. — Вінниця: Нова книга, 2003. — 496 с.), статей в авторитетних виданнях України, Європи та США. Він постійно виступає з доповідями на вітчизняних і міжнародних конференціях, конгресах. 
Свій науковий і практичний досвід професор Н.М. Середюк передає численним учням — під його керівництвом виконано 4 докторських та 30 кандидатських дисертацій, створена наукова школа терапевтів і кардіологів. Його учні успішно працюють лікарями та науковцями в медичних установах США, Франції, Німеччини, Канади, Великої Британії, Йорданії.
Характерною рисою наукових розробок Н.М. Середюка є новаторство, фундаментальність. Широко відомі його праці з дослідження терапевтичної ефективності лікувальних природничих чинників Прикарпаття, з розробки нових медичних технологій та стандартів діагностики і лікування хворих із захворюваннями серцево-судинної системи та органів травлення в рамках доказової медицини. Професор Н.М. Середюк бере участь у багатоцентрових рандомізованих дослідженнях терапевтичної ефективності нових фармакологічних засобів.
Н.М. Середюк — авторитетний спеціаліст у кардіології, виконує велику консультативну роботу, любить пацієнтів, за що має заслужений авторитет як серед колег в Україні, так і населення Прикарпаття. Він талановитий педагог, його люблять студенти, які з великою шаною відвідують його лекції.
Професор Н.М. Середюк веде активну громадську діяльність. Він є членом Асоціації кардіологів України та аритмологів України, Європейського товариства кардіологів, Американського товариства гіпертензії, Української асоціації фахівців із серцевої недостатності, головою Українського лікарського товариства Прикарпаття, членом правління Українських наукових товариств кардіологів і терапевтів, громадського об’єднання «Прикарпатське товариство терапевтів», володарем диплома «Dictionary of International Biography» Міжнародного бібліографічного центру (Кембридж).
За заслуги в розвитку медицини професор Н.М. Середюк нагороджений Почесною грамотою та пам’ятною медаллю ім. С.П. Боткіна, ювілейною медаллю ім. М.Д. Стражеска, золотою медаллю УГКЦ з нагоди 2000-річчя Різдва Христового. За значний особистий внесок у відродження духовності, національної науки і культури Н.М. Середюк відзначений Почесною грамотою Верховної Ради України, почесними грамотами МОЗ України, багатьма нагородами обласної державної адміністрації та обласної і міської рад. У 2016 р. на Європейському конгресі кардіологів у Римі нагороджений особисто Папою Римським Франциском Почесною грамотою за внесок у розвиток української кардіології. Має численні міжнародні сертифікати. 
Н.М. Середюк досконально володіє методикою викладання внутрішніх хвороб, ерудований, прогресивний, авторитетний, має великий клінічний досвід. Він є майстерним педагогом і лектором з активною життєвою позицією, глибоко інтелігентний і порядний. Чуйний і доброзичливий до колег, студентів і надзвичайно уважний до хворих, Нестор Миколайович і сьогодні у чудовій формі, у розквіті творчих сил, енергійний, здоровий, безмежно відданий науці, живе повноцінним життям, навчає, консультує пацієнтів, працює натхненно і творчо на благо університету, студентів, охорони здоров’я українського народу.
Віддані друзі, учні, колеги, вдячні пацієнти — все оточення професора Нестора Середюка вітає його з ювілеєм і бажає міцного здоров’я, нових здобутків і творчих звершень у наукових розробках!
 
До слів привітання з ювілеєм приєднується
вся кардіологічна громадськість України
та редакційна рада і колектив редакції
журналу «Артеріальна гіпертензія». 


Back to issue