Інформація призначена тільки для фахівців сфери охорони здоров'я, осіб,
які мають вищу або середню спеціальну медичну освіту.

Підтвердіть, що Ви є фахівцем у сфері охорони здоров'я.СІМЕЙНІ ЛІКАРІ ТА ТЕРАПЕВТИ
день перший
день другий

АКУШЕРИ ГІНЕКОЛОГИ

КАРДІОЛОГИ, СІМЕЙНІ ЛІКАРІ, РЕВМАТОЛОГИ, НЕВРОЛОГИ, ЕНДОКРИНОЛОГИ

СТОМАТОЛОГИ

ІНФЕКЦІОНІСТИ, СІМЕЙНІ ЛІКАРІ, ПЕДІАТРИ, ГАСТРОЕНТЕРОЛОГИ, ГЕПАТОЛОГИ
день перший
день другий

ТРАВМАТОЛОГИ

ОНКОЛОГИ, (ОНКО-ГЕМАТОЛОГИ, ХІМІОТЕРАПЕВТИ, МАМОЛОГИ, ОНКО-ХІРУРГИ)

ЕНДОКРИНОЛОГИ, СІМЕЙНІ ЛІКАРІ, ПЕДІАТРИ, КАРДІОЛОГИ ТА ІНШІ СПЕЦІАЛІСТИ

ПЕДІАТРИ ТА СІМЕЙНІ ЛІКАРІ

АНЕСТЕЗІОЛОГИ, ХІРУРГИ

ГІНЕКОЛОГИ

"Hypertension" №5 (61), 2018

Back to issue

Шановні читачі!

Ми із гордістю представляємо вам 5-й номер журналу. На нашу думку, це один із найбільш важливих номерів для журналу з такою назвою, як наш, принаймні за останні 5 років. Як ми і обіцяли, ми публікуємо повний переклад нових рекомендацій 2018 року Європейського товариства кардіологів та Європейського товариства гіпертензії щодо артеріальної гіпертензії, виконаний під егідою вітчизняної антигіпертензивної асоціації. Враховуючи попередній досвід перекладів важливих документів європейських і міжнародних товариств, ми намагалися зробити переклад максимально близьким до оригіналу, хоча, говорячи чесно, іноді було дуже важко. Однак ми розуміємо відповідальність кожного слова в таких випадках, і сподіваємося, що в цьому перекладі ми уникли можливості неоднозначних трактувань. Після публікації в журналі ми викладемо як повний текст оригіналу рекомендацій, так і його переклад на сайті нашого товариства для загального доступу. 
У цьому номері замість традиційного дайджесту новин ви також знайдете новини з останнього Європейського конгресу кардіологів за темою «Артеріальна гіпертензія» та «Профілактична медицина». Це не означає, що ми відмовляємося від дайджесту новин, а є лише наслідком розміру одного номеру. У наступному номері традиційна рубрика повернеться. 
І нарешті, інформація щодо Національного конгресу кардіологів, що відбувся наприкінці вересня в Києві. Її також ми розміщуємо в цьому номері. У номері ви знайдете наукові та оглядові матеріали. Як завжди, маємо надію на вашу зацікавленість та об’єктивну оцінку наведених матеріалів. Також чекаємо на ваші статті, клінічні випадки та дописи.
Приємного читання!
З найкращими побажаннями,
Юрій Сіренко


Back to issue