Інформація призначена тільки для фахівців сфери охорони здоров'я, осіб,
які мають вищу або середню спеціальну медичну освіту.

Підтвердіть, що Ви є фахівцем у сфері охорони здоров'я.СІМЕЙНІ ЛІКАРІ ТА ТЕРАПЕВТИ
день перший
день другий

АКУШЕРИ ГІНЕКОЛОГИ

КАРДІОЛОГИ, СІМЕЙНІ ЛІКАРІ, РЕВМАТОЛОГИ, НЕВРОЛОГИ, ЕНДОКРИНОЛОГИ

СТОМАТОЛОГИ

ІНФЕКЦІОНІСТИ, СІМЕЙНІ ЛІКАРІ, ПЕДІАТРИ, ГАСТРОЕНТЕРОЛОГИ, ГЕПАТОЛОГИ
день перший
день другий

ТРАВМАТОЛОГИ

ОНКОЛОГИ, (ОНКО-ГЕМАТОЛОГИ, ХІМІОТЕРАПЕВТИ, МАМОЛОГИ, ОНКО-ХІРУРГИ)

ЕНДОКРИНОЛОГИ, СІМЕЙНІ ЛІКАРІ, ПЕДІАТРИ, КАРДІОЛОГИ ТА ІНШІ СПЕЦІАЛІСТИ

ПЕДІАТРИ ТА СІМЕЙНІ ЛІКАРІ

АНЕСТЕЗІОЛОГИ, ХІРУРГИ

ГІНЕКОЛОГИ

"Hypertension" №6 (62), 2018

Back to issue

Шановні читачі!

Цим номером ми завершуємо 10-й, ювілейний рік видання нашого журналу. Це начебто і небагато, але для науково-практичного видання і немало! Ми горді від того, що за цей відносно короткий період стали певною часткою професійного життя наших читачів.

Цього року ми маємо певні досягнення: нам вдалося надрукувати повний переклад тексту нових європейських рекомендацій з артеріальної гіпертензії, основні положення американських рекомендацій з артеріальної гіпертензії, класифікацію та стандарти Української асоціації серця з артеріальної гіпертензії. Думаю, що ті, хто мав можливість ознайомитися з указаними документами, отримали чималу порцію корисної професійної інформації та відчули, наскільки динамічним є удосконалення діагностики і методів лікування артеріальної гіпертензії: за декілька років те, що колись було боязкими спробами і суто науковою концепцією, стало основною стратегією, невиконання якої може розглядатися як лікарська помилка. Наприклад, стартова терапія комбінацією в одній таблетці. І навпаки, те, в чому ми були абсолютно переконані тривалий час, поставлено під питання, наприклад застосування аспірину для первинної профілактики.

Тема цього номера — легенева гіпертензія.Традиційно номер містить наукові статті, огляди, дайджест наукових новин. Як завжди, цього року ми спробували максимально висвітлити матеріали нашої щорічної конференції «Медико-соціальні проблеми артеріальної гіпертензії в Україні», що з успіхом відбулася в кінці травня в Одесі. В цьому номері ви знайдете матеріали ще двох лекцій із цієї конференції.

Ми завершуємо цей непростий рік з упевненістю в майбутньому. Ми переконані, що нас з вами чекає не менш цікавий 2019 рік. В новому році всім нашим читачам ми бажаємо здоров’я, наснаги, благополуччя, щастя, професійних успіхів, хороших пацієнтів.

З Новим 2019 роком!

З найкращими побажаннями,
Юрій Сіренко

 

 Back to issue